Norwegian: 1,4 mln pasażerów w kwietniu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
6 maja 2022 09:40
Linia Norwegian podsumowała miniony miesiąc. W kwietniu br. z usług norweskiego przewoźnika skorzystało 1,4 mln pasażerów, czyli ponad 50 proc. więcej niż jeszcze dwa miesiące temu. Korzystny rezultat jednoznacznie wskazuje, że ruch podróżnych w Norwegii jest na dobrej drodze ku odbudowie.
Reklama
W kwietniu br. linia Norwegian odprawiła 1,4 mln pasażerów. Oznacza to, że norweski przewoźnik odnotował spektakularny wzrost w liczbie przewiezionych podróżnych nie tylko w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem, ale również w porównaniu z zestawieniem sprzed dwóch miesięcy.

- Wynik za ostatni miesiąc niezmiernie nas cieszy. W kwietniu br. obsłużyliśmy ponad 50 proc. podróżnych więcej niż miesiąc wcześniej, co jest najlepszym dowodem na postępującą odbudowę rynku lotniczego. Popyt nieustannie rośnie. W krótkim czasie drastycznie zwiększyliśmy nasze oferowanie, które automatycznie przełożyło się na korzystniejszą kondycję spółki - powiedział Geir Karlsen, dyrektor generalny linii Norwegian.


Wskaźnik wypełnienia samolotów norweskiego przewoźnika zatrzymał się na poziomie 78 proc. W ubiegłym miesiącu linia Norwegian włączyła do czynnej służby sześćdziesiąt swoich samolotów, z których 82 proc. odleciało o czasie. Ponad 99 proc. wszystkich zaplanowanych na ten miesiąc lotów się odbyło.

Jednocześnie, przewoźnik podkreślił, że z optymizmem spogląda w najbliższą przyszłość. Pasażerowie ponownie zakochali się w podróżach lotniczych i tłumnie wypełnili europejskie lotniska. Linia Norwegian przekazała, że odnotowała zwiększoną liczbę rezerwacji na okres wakacyjny. Wyjazd planują nie tylko pasażerowie turystyczni ale również klienci biznesowi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy