Znalazł się właściciel porzuconego w Szczecinie samolotu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
05 maja 2022 09:35
Od 17 marca 2022 roku samolot Boeing 737-800 linii Azur Air Ukraine "straszył" pasażerów w Porcie Lotniczym w Szczecinie. Przez ten czas maszyna cierpliwie oczekiwała na płycie lotniska na zgłoszenie się właściciela, który nareszcie zainteresował się losem samolotu.
Reklama
17 marca 2022 roku samolot Boeing 737-800 w malowaniu czarterowej linii Azur Air Ukraine wylądował w Szczecinie w ramach rejsu z egipskiego kurortu Sharm El-Sheikh. Maszyna o znakach rejestracyjnych UR-UTQ przyleciała ze 150 turystami na pokładzie, którzy którzy udali się na egzotyczne wakacje nad Morzem Czerwonym jeszcze przed rosyjską inwazją na Ukrainę. Lądowanie na Ukrainie było niemożliwe ze względu na zamkniętą przestrzeń powietrzną oraz prowadzone działania zbrojne.

Po bezpiecznym przyziemieniu w podszczecińskim Goleniowie ukraiński samolot zaparkował na płycie lotniska, a pasażerowie (wraz z załogą pokładową) niezwłocznie opuścili maszynę. Jak się okazało, bezpowrotnie. Od tamtego momentu samolot Boeing 737-800 stał i niszczał na szczecińskim lotnisku przez niespełna dwa miesiące, cierpliwie wyczekując na pojawienie się zatroskanego właściciela. Oczekiwanie nareszcie dobiegło końca, a "zguba" odnalazła się cała i zdrowa. W ostatnich dniach właściciel samolotu zgłosił się do Goleniowa po jego odbiór.

- Właściciel zgłosił się po ten samolot i poleciał do Katowic do hangaru. W tamtym miejscu, taką mamy informację od właściciela, maszyna będzie przygotowywana dla innej linii lotniczej, aby dalej służyć i latać - powiedział Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego w Szczecinie.

Samolot Boeing 737-800 spędził w Goleniowie półtora miesiąca, a każdy dzień postoju na płycie słono kosztował. Administracja lotniska zainkasowała ostatecznie 26 tys. złotych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy