Airbus A220-300 wybrał się w podróż demonstracyjną

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 maja 2022 09:50
Producent Airbus postanowił zareklamować swój flagowy produkt, samolot Airbus A220-300, w Azji oraz Pacyfiku. Maszyna w malowaniu linii airBaltic udała się w pokazową podróż po najważniejszych rynkach w regionie, odwiedzając m.in. Australię i Singapur.
Reklama

Samolot Airbus A220-300 zdobywa coraz większą popularność. Airbus zarejestrował już 740 zamówień na tę maszynę i dotychczas dostarczył ponad 200 egzemplarzy. Przeważająca większość z nich trafiła do swoich europejskich odbiorców. Jednym z większych operatorów samolotu Airbus A220-300 jest łotewska linia airBaltic, dysponująca jednolitą flotą 34. maszyn tego typu. Airbus, zupełnie słusznie, dostrzegł brak popularności samolotu na rynku azjatyckim, więc postanowił zademonstrować możliwości maszyny Airbus A220-300 lokalnym klientom.

Producent zdecydował się wykorzystać samolot Airbus A220-300 w malowaniu linii airBaltic do demonstracyjnego rejsu po najważniejszych rynkach w Azji i Pacyfiku. Maszyna o znakach rejestracyjnych YL-ABH, czyli najnowszy nabytek łotewskiego przewoźnika, który dotarł na Łotwę dopiero 24 kwietnia 2022 roku, skierowała się w stronę Azji już cztery dni później. Pierwszym przystankiem wyjątkowego lotu było Delhi w Indiach, po czym samolot odleciał w kierunku Bali w Indonezji.


30 kwietnia 2022 roku egzemplarz dotarł do australijskiego Sydney, gdzie na początku maja br. wziął udział w konferencji prasowej, podczas której linia Qantas poinformowała o nawiązaniu rekordowego partnerstwa z Airbusem, opiewającego na dostawę kilkudziesięciu samolotów. Po kilkudniowej wizycie na antypodach, maszyna Airbus A220-300 poleciała dzisiaj (4.05) do Singapuru z międzylądowaniem w australijskim Darwinie. Wiadomo, że Singapur nie będzie ostatnim przystankiem rejsu demonstracyjnego. Samolot czeka jeszcze podróż m.in. do Wietnamu oraz Japonii.

Obecnie jedynym azjatyckim odbiorcą programu Airbus A220-300 jest linia Korean Air, która posiada w swojej flocie 10 samolotów. Niewykluczone, że prężnie prowadzona kampania promocyjna zaowocuje złożeniem kolejnych zamówień w regionie i zwiększeniem obecności samolotu Airbus A220-300 w Azji i Pacyfiku, gdzie póki co pełni rolę ciekawostki lotniczej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama