Kraków: W kwietniu aż 10 razy więcej pasażerów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 maja 2022 12:13
2 komentarze
W kwietniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 593 tys. pasażerów, czyli o 12 proc. mniej w stosunku do kwietnia 2019 roku, ale już o 1013 proc. więcej w stosunku do kwietnia 2021 roku.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
Łącznie od początku 2022 roku na lotnisku w Balicach obsłużono prawie 1,8 mln pasażerów.

- Sukcesywny wzrost ruchu pasażerskiego, odbudowa połączeń i stabilizacja jest priorytetem na najbliższe miesiące. Cieszy nas osiągniecie poziomu prawie 600 tysięcy pasażerów w kwietniu. Dzięki tym wszystkim z Państwa, którzy kochają latać i wybierają samolot, jako podróż biznesową, rodzinną czy wakacyjną możemy, wspólnie z liniami lotniczymi, zwiększać oferowanie z krakowskiego lotniska - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


- Już pierwsze dwa dni maja i wzmożony ruch na krakowskim lotnisku dają nadzieję, że z każdym miesiącem przybywać będzie pasażerów, a do Krakowa i Małopolski przybywać będą turyści z całego świata. Przed nami jeszcze wiele wyzwań związanych z odbudowaniem ruchu pasażerskiego, ale jesteśmy pewni, że wspólna aktywność całej branży turystycznej przyniesie efekty - dodał Włoszek.

W letniej siatce krakowskiego lotniska znajdziemy 144 połączenia do 33 krajów i 99 miast, które obsługuje 20 linii lotniczych.

Ostatnie komentarze

Danielo 2022-05-08 09:28   
Danielo - Profil Danielo
Przecież pandemia nie tylko ograniczyła ruch lotniczy, ale także miała wpływ na ewentualnie planowane inwestycje. Firmy musiały skupić się na działaniach gwarantujących przetrwanie, choćby utrzymaniu odpowiedniego zatrudnienia, co wiązało się z ogromnymi kosztami. Teraz pojawia się informacja o systematycznym odbudowywaniu ruchu pasażerskiego i to dzięki wzmożonej aktywności turystycznej. To był bardzo trudny okres, więc dajmy szansę na spokojne planowanie odpowiednich inwestycji i cieszmy się inwestycjami w Katowicach bo w końcu z Krakowa nie jest tam daleko :-)
Kelo 2022-05-02 14:14   
Kelo - Profil Kelo
Ładnie to już ruch na poziomie wyniku kwietnia z 2018 roku, czyli się tłok robi powoli. Pasażerów przylotowych zastąpili wylotowi. Co zrobił przez 2 lata pandemii prezes i zarząd KRK ? Mając na uwadze, że od dwóch dekad są spóźnieni z inwestycjami infrastrukturalnymi. Rozpoczęli rozbudowę terminalu pasażerskiego ?? otóż nie... Odsunęli w czasie, bo pandemia bla bla, a ruch lotniczy nie wiadomo kiedy się odrodzi, taką bzdurną argumentacją.... Tymczasem w Gdańsku i Katowicach nie płakano nad pandemią tylko lano beton dzień & noc i powiększano kubatury budynków. Teraz pasażerowie znowu będą się zadeptywać bez szans na komfortowe podróżowanie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy