Virgin Australia czeka na MAX-y

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 kwietnia 2022 09:32
Linia Virgin Australia spodziewa się realizacji swoich zamówień na maszyny Boeing 737 MAX 8. Pierwsze, w ramach nowej transzy, MAX-y trafią do australijskiego przewoźnika już na początku przyszłego roku, aby wziąć udział w procesie modernizacji floty.
Reklama

Samolot Boeing 737 MAX 8 przeżywa renesans. Maszyna, po serii tragicznych zdarzeń i wieloletnim uziemieniu, ponownie wzbiła się w powietrze i od tamtej pory skutecznie przyciąga kolejnych klientów, zauroczonych jej wydajnością. Linia Virgin Australia przekazała, że w najbliższych miesiącach zrealizuje zamówienie na cztery egzemplarze samolotu Boeing 737 MAX 8, które wejdą do czynnej służby już w lutym przyszłego roku.


- Inwestycja w naszą flotę odzwierciedla rosnący popyt na podróże lotnicze, z którym mierzymy się od momentu zakończenia pandemii. Wzbogacając naszą ofertę o nowocześniejsze MAX-y, będziemy gotowi rywalizować o australijskich pasażerów we wszystkich segmentach rynku - przekazała Jayne Hrdlicka, dyrektor generalna linii Virgin Australia.

Jeszcze kilka miesięcy temu australijski przewoźnik deklarował, że zamierza zrezygnować z części zamówienia na samoloty Boeing 737 MAX 8, aby skupić się na rozwoju programu Boeing 737 MAX 10. Nowe nabytki pozwolą linii Virgin Australia na modernizację floty i zastąpienie najstarszych samolotów maszynami nowej generacji. W szczycie tegorocznego sezonu wakacyjnego przewoźnik planuje wrócić do swojego oferowania sprzed pandemii, a przed końcem roku nawet go przebić.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama