Ruch na Lotnisku Chopina dynamicznie rośnie

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 kwietnia 2022 14:46
Wczoraj (28.04) Lotnisko Chopina odprawiło prawie 39 tys. osób. Wyraźnie pokazuje to odbudowę ruchu lotniczego, który już dziś wynosi 75 proc. w odniesieniu do rekordowego roku 2019, kiedy tego dnia obsłużono 51 tys. podróżnych.
Reklama

Trend wzrostowy jeszcze lepiej widać w porównaniu z rokiem 2021, w którym 28 kwietnia podróżowało 9 tys. pasażerów. Rośnie liczba pasażerów stołecznego portu lotniczego. Wskazują na to dane ostatnich dni.

Przewidywane dane z dziś, również wskazują na dynamiczny wzrost. Tuż przed majówką Lotnisko Chopina spodziewa się odprawić 40 tys. osób – o 77 proc. więcej niż w przedpandemicznym roku 2019, kiedy podróżowało 51 tys. pasażerów. W odniesieniu do ubiegłego roku wzrost jest ponad dwuipółkrotny. Rok temu z usług stołecznego portu skorzystało 11 tys. osób.


- Ruch na Lotnisku Chopina bardzo szybko rośnie. Wyraźnie wskazują na to nasze aktualne dane. Jeśli odniesiemy tegoroczne wyniki z marca do poprzedniego roku, zauważymy wzrost o prawie 230 proc. W pierwszym kwartale 2022 odprawiliśmy ponad 2 miliony pasażerów – jest to wynik znacznie lepszy od prognoz – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL zarządzającego Lotniskiem Chopina. - Pokazuje to, jak bardzo tęskniliśmy za lataniem i jak bardzo Polacy chcą wrócić do podróżowania. Jako Lotnisko Chopina dopilnujemy, aby ten szybko rosnący ruch komfortowo obsłużyć.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama