Nowa linia lotnicza pojawi się we Włoszech

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
28 kwietnia 2022 09:45
Włoskie niebo już wkrótce zdobędzie nowego, rodzimego przewoźnika. Wczoraj (27.04) w Rzymie rozpoczęcie działalności zapowiedziała linia AEROiTALIA. Jej bazą operacyjną będzie niewielkie lotnisko w Forli, niedaleko Bolonii i San Marino.
Reklama

Wczoraj (27.04) podczas zwołanej konferencji prasowej w rzymskim hotelu Hilton zapowiedziano uruchomienie nowej linii lotniczej we Włoszech. Projekt AEROiTALIA będzie całkowicie finansowany z prywatnych środków i ma wystartować już w przyszłym miesiącu. Bazą operacyjną przewoźnika będzie niewielkie lotnisko w Forli, które położone jest w odległości około 70 kilometrów od Bolonii i San Marino.


- Naszym celem jest, aby AEROiTALIA odzwierciedlała nasz kraj i jego znaczącą rolę na świecie. Jej fundamentem będą: ciepło, troska, piękno i wyśmienitość, którym towarzyszyć będą współczesne oblicza Włoch: przyszłość, dynamiczność, optymizm i rozwój. Wszystko będzie obracało się wokół człowieka - to on jest dla nas najważniejszy - zapowiedział Giuseppe Careddu, dyrektor linii AEROiTALIA.

Przewoźnik jest już w posiadaniu niezbędnej certyfikacji do realizowania połączeń komercyjnych. W pierwszych tygodniach linia AEROiTALIA postawi na rozwój tras czarterowych, aby niedługo później uruchomić niezależną siatkę rozkładowych rotacji, która skupi się na regionalnych połączeniach biznesowych. Flota przewoźnika będzie składała się z wąskokadłubowych samolotów Boeing 737-800.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama