Katowice przejmą część lotów z Warszawy

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
27 kwietnia 2022 10:00
Mija kolejny dzień, a porozumienia w PAŻP-ie jak nie było, tak nie ma. Trwa walka o utrzymanie możliwie największej liczby połączeń, aby uchronić pasażerów przed masowymi odwołaniami majówkowych lotów. Lotnisko w Katowicach zadeklarowało, że przejmie część rejsów z Lotniska Chopina.
Reklama
Wczoraj (26.04) Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przekazała, że ponownie nie udało się wypracować wspólnego rozwiązania konfliktu ze Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Oznacza to, że widmo masowych odwołań lotów z obu stołecznych lotnisk zbliża się nieuchronnie. W tym sporze wygranych nie będzie, a Polska doświadczy bezprecedensowego i absurdalnego paraliżu części przestrzeni powietrznej. Wygranych nie będzie, lecz wciąż można ocalić niejednego przegranego, czyli pasażerów. W związku z potencjalnym odwołaniem nawet 2/3 planowanych rejsów z Lotniska Chopina i Portu Lotniczego w Modlinie, linie lotnicze prowadzą na ostatnią chwilę serię rozmów z lotniskami regionalnymi, które byłyby gotowe na przejęcie warszawskich operacji lotniczych.

Port Lotniczy w Katowicach przekazał, że udostępni swoją infrastrukturę m.in. linii Enter Air. Pyrzowice mają obsłużyć przynajmniej sto połączeń czarterowych, których miejscem wylotu było Lotnisko Chopina w Warszawie. O takiej możliwości poinformował na łamach naszego portalu Grzegorz Polaniecki, prezes linii Enter Air.


- Sytuacja wygląda na skrajnie absurdalną. Nie mogę uwierzyć, że coś takiego może się wydarzyć. Nie mogę zaakceptować żadnych argumentów, że pasażerowie nie będą mogli polecieć i wrócić z urlopów. (...) Biura podróży na pewno przeniosą swoje operacje do innych portów lotniczych, a my je obsłużymy - powiedział Polaniecki.

Jednocześnie, katowickie lotnisko uspokoiło swoich podróżnych, zapewniając, że 95 proc. pyrzowickich rejsów odbędzie się zgodnie z rozkładem. Choć mogą występować opóźnienia, Port Lotniczy w Katowicach będzie funkcjonował bez przeszkód. Jedynym połączeniem, które zostanie zawieszone do czasu rozwiązania konfliktu w PAŻP-ie będzie krajowa trasa na Lotnisko Chopina w Warszawie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy