Ryanair: Morawiecki dyskryminuje Ryanaira

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
26 kwietnia 2022 14:27
Ryanair złożył dziś (26.04) skargę do Komisji Europejskiej na rozporządzenie polskiego premiera, które przyznaje pierwszeństwo LOT-owi i jego klientom na Lotnisku Chopina w Warszawie przed pasażerami Ryanaira na lotnisku w Modlinie.
Reklama
Według Ryanaira Morawiecki arbitralnie wybrał 32 kierunki obsługiwane z Warszawy, aby dać im pierwszeństwo w przypadku spodziewanego na 1 maja.

Lista w niewytłumaczalny sposób wyklucza połączenia obsługiwane przez Ryanair z Modlina, takie jak Sztokholm i Mediolan, ale zawiera trasy LOT-u do Berlina i Wilna, do których można łatwo dotrzeć pociągiem lub drogą lądową w ciągu zaledwie kilku godzin. Ten dyskryminacyjny wybór priorytetowych tras oznacza, że Ryanair, która jak zauważa przewoźnik jest największą polską linią lotnicza i Wizz Air mogą obsługiwać w maju tylko dwie trasy z Warszawy, podczas gdy LOT będzie obsługiwał 19 tras, w tym do Rzeszowa i Szczecina.


- Źle zarządzany spór płacowy z kontrolerami ruchu lotniczego w rejonie Warszawy dał polskiemu rządowi kolejną okazję do ochrony upadającej narodowej linii lotniczej przed konkurencją ze strony tanich linii. Ponieważ Ryanair stoi przed groźbą likwidacji 55 z 57 tras do Warszawy, na mocy tego bezprawnego rządowego dekretu LOT będzie cieszył się faktycznym monopolem. Dyskryminujące traktowanie Ryanair przez premiera zakłóci plany podróży ponad 11 tys. pasażerów każdego dnia, podczas gdy wiele nieistotnych tras LOT-u będzie nadal obsługiwanych - przekonuje Michael O'Leary, dyrektor generalny Grupy Ryanair.

- Polski rząd najpierw źle zarządzał sporem płacowym z kontrolerami ruchu lotniczego w Warszawie, a teraz okazał całkowite lekceważenie dla pasażerów Ryanair, decydując się na ochronę nieistotnych tras LOT-u do Berlina, Wilna, Szczecina, Rzeszowa i innych pobliskich miejsc, kosztem kluczowych tras Ryanair, takich jak Sztokholm i Mediolan - dodaje.

Jeśli rozporządzenie zostanie utrzymane w mocy przez cały maj, ponad 300 tys. pasażerów Ryanair będzie miało odwołane loty, podczas gdy LOT będzie nadal obsługiwał półpuste regionalne odrzutowce na trasach krajowych, czytamy w komunikacie linii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy