Linie lotnicze przeniosą połączenia do Łodzi?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 kwietnia 2022 10:28
Kryzys w PAŻP-ie sprawił, że za kilka dni działalność Lotniska Chopina w Warszawie oraz Portu Lotniczego Modlin zostanie drastycznie ograniczona. Przewoźnicy już teraz zastanawiają się, jak mogą uniknąć cięć w przepustowości warszawskich lotnisk.
Reklama
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wciąż nie potrafi dojść do porozumienia z kontrolerami ruchu lotniczego, którzy domagają się fundamentalnych zmian w funkcjonowaniu organizacji. Pomimo licznych spotkań wciąż nie udało się wypracować wspólnych rozwiązań, co grozi odejściem z pracy przeważającej większości warszawskich pracowników PAŻP-u. Masowa absencja kontrolerów już wkrótce przełoży się na drastyczne zmniejszenie przepustowości dwóch warszawskich lotnisk. Rada Ministrów RP wydała rozporządzenie, które zakłada, że w przypadku braku porozumienia w PAŻP-ie będzie możliwość zmniejszenia operacji lotniczych wykonywanych z Lotniska Chopina w Warszawie i Portu Lotniczego Modlin do absolutnego minimum.


W obliczu potencjalnego ograniczenia działalności stołecznych lotnisk, linie lotnicze operujące z obu portów sondują możliwości przeniesienia swoich połączeń do innych miast, aby uchronić swoją ofertę przed nieuchronnym paraliżem warszawskiego nieba. Niewykluczone, że część tras zostanie przekierowanych na alternatywne lotnisko w Łodzi, które oddalone jest od stolicy o nieco ponad sto kilometrów.

- Nasi kontrolerzy pracują normalnie i chcą pomóc. Mogą działać do szesnastu godzin na dobę, a my jesteśmy gotowi, by otwierać i zamykać się w ciągu dnia w taki sposób tak, żeby maksymalnie te godziny wykorzystać - powiedział Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź w rozmowie z "Fly4Free".

Oczywiście, nie sposób przenieść wszystkie odwołane połączenia z Warszawy do Łodzi, gdyż nie pozwalają na to możliwości samego łódzkiego lotniska, które dysponuje ograniczoną infrastrukturą i przepustowością. Port jest w trakcie prowadzenia intensywnych rozmów z niektórymi przewoźnikami czarterowymi, aby to właśnie ten segment warszawskiej siatki połączeń przenieść do Łodzi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy