Qatar Airways poleci do Frankfurtu trzy razy dziennie

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
26 kwietnia 2022 09:35
Linia Qatar Airways wprowadziła do swojego rozkładu dodatkową rotację do niemieckiego Frankfurtu. Oznacza to, że katarski przewoźnik będzie operował między Dohą a Frankfurtem aż trzykrotnie w ciągu jednego dnia. Trasa realizowana będzie samolotami Boeing 777 oraz Boeing 787 Dreamliner.
Reklama

Ruch pasażerski nieustannie odbudowuje się po pandemii koronawirusa. Świadczy o tym ponadprzeciętne zapotrzebowanie na podróże lotnicze, które odnotowują światowi przewoźnicy w ostatnich tygodniach. W reakcji na wzmożoną aktywność pasażerów linia Qatar Airways postanowiła po raz kolejny wzmocnić swoją obecność w niemieckim Frankfurcie.


1 lipca 2022 roku w rozkładzie lotów katarskiego przewoźnika pojawi się dodatkowa, trzecia już rotacja między Dohą a Frankfurtem w ciągu dnia. Obecnie połączenie realizowane jest "jedynie" dwa razy dziennie. Do wykonywanych już rejsów QR69/70 (rano) oraz QR 68/69 (w środku dnia) już wkrótce dołączy rotacja QR 71/72, która będzie powtarzana każdego dnia w godzinach wieczornych. Połączenie realizowane jest samolotami Boeing 777-300 ER, a niedługo na trasie pojawią się także maszyny Boeing 787-8 Dreamliner.

Choć trzy połączenia dziennie między Dohą a Frankfurtem (zapewniające przepustowość na poziomie ponad tysiąca foteli lotniczych w obu kierunkach) mogą robić wrażenie, nie jest to jedyne tak często wykonywane połączenie europejskie linii Qatar Airways. Równie często (bądź nawet częściej) katarski przewoźnik jest widywany w Londynie Heathrow, Manchesterze oraz Paryżu Charlesa de Gaulle'a.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama