Ryanair: Bogata oferta lotów z Krakowa

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 kwietnia 2022 10:30
Wczoraj (22.04) irlandzki Ryanair zaprezentował najbogatszą ofertę połączeń dostępnych z Portu Lotniczego w Krakowie w historii lotniska. W szczycie sezonu wakacyjnego przewoźnik zabierze podróżnych na 73 trasach. Nie zabraknie atrakcyjnych nowości.
Reklama
Tegoroczny sezon letni w Porcie Lotniczym w Krakowie zapowiada się imponująco. Ryanair zapowiedział właśnie, że krakowska siatka połączeń będzie największą w historii współpracy przewoźnika z małopolskim lotniskiem. W szczycie sezonu wakacyjnego Irlandczycy będą wykonywali nawet 260 lotów tygodniowo do najciekawszych i najpopularniejszych miejsc. Ryanair poleci na 73 trasach krajowych i zagranicznych. Część z nich będzie zupełną nowością w rozkładzie lotów.

- Bardzo cieszymy się, że Kraków Airport wspólnie z naszym bazowym przewoźnikiem przygotował tak interesującą siatkę połączeń - powiedział Radosław Włoszek, prezes krakowskiego lotniska.


W tegorocznej ofercie irlandzkiego przewoźnika dostępnej z Krakowa znajdą się połączenia do dwudziestu sześciu krajów. Nie zabraknie rejsów do największych europejskich stolic (m.in. Londyn, Rzym i Paryż) oraz słynnych kurortów wypoczynkowych (m.in. Barcelona, Marsylia i Santorini). Dziesięć tras zostanie (bądź już zostało) zainaugurowanych. To połączenia z Balic do Agadiru, Ankony, Berlina, Budapesztu, Lille, Newcastle, Rygi, Sztokholmu, Turynu oraz Olsztyna. Wśród polskich kierunków znajdą się również loty do Gdańska i Szczecina.

W Krakowie stacjonuje obecnie osiem samolotów Ryanaira, czyli o dwa egzemplarze więcej niż przed pandemią koronawirusa. Część z nich to maszyny Boeing 737 MAX 8. W ten sposób irlandzki przewoźnik zainwestował w rozwój regionu ponad 800 mln dolarów i przyczynił się do stworzenia kilkuset bezpośrednich miejsc pracy.

- Lotnisko w Krakowie jest naszą największą bazą w Polsce, a drugą największą w tej części Europy, zaraz po Budapeszcie. Przewidujemy, że tegoroczny wzrost oferowania w Balicach przekroczy 20 proc. - zadeklarował Michał Kaczmarzyk, prezes linii Buzz, która wchodzi w skład Ryanaira.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy