Finnair rezygnuje z maseczek w samolotach

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 kwietnia 2022 10:05
Linia Finnair dołączyła do grona przewoźników, którzy zrezygnowali z obowiązku noszenia maseczek ochronnych podczas lotniczej podróży. Zmiana wejdzie w życie 25 kwietnia 2022 roku i obejmie wszystkie rejsy w ramach państw, które odgórnie zniosły obowiązek noszenia maseczek.
Reklama
Coraz więcej linii lotniczych decyduje się na rezygnację z uciążliwego obowiązku noszenia maseczek ochronnych w trakcie lotu. Przepis stał się przedmiotem wielu sporów oraz kłótni na pokładach samolotów, a załogi pokładowe niejednokrotnie zwracały uwagę na trudność w skutecznym egzekwowaniu tego nakazu. Jako, że liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 nieustannie rośnie, a liczba zakażonych systematycznie maleje, odchodzenie od pandemicznych restrykcji na wszelkich płaszczyznach dziwić nie może.

Linia Finnair dołączyła właśnie do stale powiększającego się grona przewoźników, którzy znieśli obowiązek noszenia maseczek ochronnych na pokładach swoich samolotów. Zmiana wejdzie w życie już 25 kwietnia 2022 roku. Oznacza to, że od najbliższego poniedziałku pasażerowie nie będą musieli dłużej zakrywać ust i nosa. Wyjątkiem będą rejsy do państw, które wyraźnie wymagają maseczek w samolotach.


Oczywiście, podróżni preferujący lot w maseczce także będą mile widziani. Linia Finnair jednak uspokaja. System filtracji powietrza w nowoczesnych samolotach skutecznie eliminuje przeważającą większość zarazków.

- Samolot jest miejscem, które charakteryzuje się niskim ryzykiem transmisji wirusa ze względu m.in. na zaawansowane systemy wentylacji. Nie zmienia to faktu, że maseczki mogą zapewnić dodatkową ochronę przed wirusem, również w sytuacji, gdy współpasażerowie ich nie noszą. Każdy może podróżować wedle własnego uznania - powiedział Kimmo Ketola, dyrektor medyczny linii Finnair.

Na podobną decyzję zdecydowały się już w przeszłości takie linie jak SAS, Jet2.com, KLM, Transavia oraz SWISS. Obowiązek noszenia maseczek przestał także obowiązywać w Stanach Zjednoczonych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy