Ryanair podpisał umowę z dostawcą paliwa Neste

20 kwietnia 2022 13:48
Ryanair poinformował o podjęciu współpracy z Neste, dostawcą zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) w zakresie zakupu mieszanki, której 40 proc. stanowi zrównoważone paliwo lotnicze SAF. Mieszanka będzie wykorzystywana do obsługi 1/3 lotów z lotniska Amsterdam Schipol (AMS).
Reklama
Mieszanka zmniejszy emisję gazów cieplarnianych o ponad 60 proc., wspierając realizację celów Ryanaira w zakresie dekarbonizacji Pathway to Net Zero do 2050 r. Ryanair już wcześniej podjął znaczące kroki zwiększając swoje zaangażowanie w tym kierunku poprzez współpracę z Trinity College w Dublinie i otwarcie Centrum Badań Zrównoważonego Lotnictwa Ryanair, a także inwestując 22 miliardy USD we flotę „gamechanger”, która oferuje o 4 proc. więcej miejsc, ale jest o 16 proc. bardziej wydajna pod względem zużycia paliwa i w 40 proc. zmniejsza emisję hałasu.


- Cieszymy się, że możemy ogłosić nawiązanie tej przełomowej współpracy z Neste, dzięki której Ryanair będzie korzystał z mieszanki złożonej w 40 proc. z SAF. SAF jest kamieniem węgielnym na naszej drodze do dekarbonizacji w ramach strategii Pathway to Net Zero do 2050, a nowa mieszanka będzie zasilać jedną trzecią lotów Ryanaira z lotniska Amsterdam Schiphol, jednocześnie redukując emisje gazów cieplarnianych o ponad 60 proc.. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszej współpracy z Neste, ponieważ pracujemy nad osiągnięciem naszego celu, jakim jest obsługa 12,5 proc. lotów Ryanair z SAF do 2030 r. - mówi Thomas Fowler, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Ryanairze.

- Cieszymy się, że możemy wspierać Ryanaira w realizacji celów dekarbonizacji, dostarczając paliwo Neste MY Sustainable Aviation Fuel™. SAF jest kluczowym elementem w osiąganiu celów w zakresie redukcji emisji w lotnictwie. Sektor lotnictwa znajduje się obecnie w punkcie zwrotnym, a w miarę wzrostu popytu, w UE oraz Wielkiej Brytanii pojawiają się propozycje rozwiązań mających na celu promowanie zrównoważonego paliwa SAF. Neste jest liderem w zakresie transformacji do zrównoważonego paliwa lotniczego SAF, czyni również inwestycje, aby zwiększyć globalne zdolności produkcyjne SAF do 1,5 miliona ton rocznie w 2023 roku. Wspaniale jest widzieć Ryanaira jako pierwszego przewoźnika krótkodystansowego, który wykorzystuje nasze paliwo SAF na lotnisku Amsterdam Schiphol i nie możemy doczekać się naszej wspólnej podróży w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości - mówi Jonathan Wood, wiceprezes Neste na Europę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy