Na lotnisku w Dakarze brakuje paliwa lotniczego

20 kwietnia 2022 13:28
Brak kerozyny na stołecznym lotnisku w Senegalu zmusza linie lotnicze do zadbania o dostawy paliwa w ramach własnych możliwości.
Reklama
Międzynarodowy port lotniczy w Dakarze im. Blaise Diagne boryka się z niedoborem paliwa lotniczego z powodu niekorzystnej sytuacji międzynarodowej. Firma zarządzająca lotniskiem apeluje do lądujących tam linii lotniczych o zapewnianie sobie odpowiedniej ilości paliwa na loty powrotne, podaje portal Aviation24.be. Od wybuchu wojny w Ukrainie ceny ropy naftowej na rynkach światowych poszybowały w górę. Przedstawiciele lotniska w wydanym komunikacie stwierdzili, że system dostaw paliwa lotniczego jest poważnie zakłócony z powodu niekorzystnej sytuacji międzynarodowej oraz bezprecedensowych wzrostów cen niektórych surowców.


Firma Aviation Fuel Handling Company, należąca do kilku zagranicznych koncernów naftowych, wskazała ze swojej strony, że operacje tankowania samolotów nie będą kontynuowane od dziś, tj. środy 20 kwietnia 2022 r., a przestój może potrwać nawet dwa tygodnie. W tej sytuacji lotnisko, którego obsługę państwo senegalskie powierzyło dwóm tureckim firmom Limak i Summa, wzywa przewoźników do podjęcia niezbędnych kroków w celu zapewnienia odpowiednich zapasów paliwa pozwalających na wykonanie lotów powrotnych bez tankowania na lotnisku w Dakarze.

Z kolei krajowy przewoźnik Air Senegal, w celu uspokojenia obaw potencjalnych pasażerów, wydał we wtorek (19.04) komunikat prasowy, w którym stwierdza że pomimo niedoboru paliwa jego loty są wykonywane zgodnie z wcześniej zaplanowanym rozkładem. W związku z tą sytuacją, w celu uzupełnienia paliwa, loty Air France na trasie Dakar - Paryż mają międzylądowanie w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Rejsy Brussels Airlines zostały przystosowane do tego lokalnego kryzysu i oferują przeloty po trójkącie, które pozwalają zaopatrywać się samolotom w kerozynę w innych państwach afrykańskich. Natomiast amerykański przewoźnik Delta Air Lines tankuje swoje samoloty lecące do Senegalu w Espargos na Wyspach Zielonego Przylądka.

Fot.: Materiały prasowe
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy