Turcja wpuści Polaków z dowodami osobistymi

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
20 kwietnia 2022 09:00
Ambasada Turcji w Warszawie przekazała, że od wczoraj (19.04) wjazd do Turcji jest możliwy na podstawie dowodu osobistego. To dobra wiadomość dla polskich turystów, którzy nie muszą już dłużej przygotowywać ani paszportów, ani wiz.
Reklama

Ku zaskoczeniu Polaków, tureckie władze podjęły przedwczoraj (18.04) nieoczekiwaną decyzję o zniesieniu obowiązku posiadania paszportów dla obywateli naszego kraju podróżujących do Turcji. Oznacza to, że wjazd do tego jednego z najpopularniejszych państw wśród polskich turystów jest już możliwy za okazaniem ważnego dowodu osobistego.


- Od 19 kwietnia 2022 roku polscy obywatele mogą podróżować do bądź przesiadać się w Turcji jedynie na podstawie dowodów osobistych. Nie muszą oni legitymować się paszportami w przypadku wjazdów turystycznych do dziewięćdziesięciu dni - przekazała Ambasada Turcji w Warszawie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Informację potwierdziło także Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Decyzja tureckich władz z pewnością wesprze rozwój turystyki między krajami i umocni pozycję Turcji w gronie najważniejszych kurortów wakacyjnych dla polskich podróżnych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama