Awaryjne lądowanie samolotu Boeing 787 Dreamliner LOT-u

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 kwietnia 2022 09:00
Wczoraj (13.04) samolot Boeing 787 Dreamliner LOT-u musiał awaryjnie lądować na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przyczyną zdarzenia, do którego doszło podczas rejsu LO21 z Warszawy do Los Angeles, była usterka silnika.
Reklama

Wczoraj (13.04) samolot Boeing 787-8 Dreamliner o znakach rejestracyjnych SP-LRF wykonywał rutynową rotację transatlantycką Polskich Linii Lotniczych LOT z Lotniska Chopina w Warszawie do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Maszyna realizująca rejs LO21 wystartowała z nieco ponad czterdziestominutowym opóźnieniem o godzinie 12:07, lecz po niespełna trzydziestu minutach spędzonych w powietrzu została zmuszona do powrotu na stołeczne lotnisko. Piloci podjęli decyzję o lądowaniu awaryjnym na wysokości Poznania ze względu na usterkę jednego z silników. Samolot bezpiecznie wylądował w Warszawie o godzinie 13:35 w asyście służb lotniskowych.


Choć biuro prasowe LOT-u nie doprecyzowało przyczyn awaryjnego lądowania samolotu Boeing 787-8 Dreamliner, maszyna najprawdopodobniej wylądowała w Warszawie na jednym silniku. Co ciekawe, zaledwie kilka dni wcześniej, "Franek" (SP-LRF) doświadczył podobnej awarii silnika podczas lotu LO29 z Lotniska Chopina do Miami. Piloci byli nawet bliscy podjęcia decyzji o przedwczesnym lądowaniu na warszawskim lotnisku, lecz ostatecznie zdecydowali się na kontynuowanie lotu przy nieprzerwanie włączonym APU (Auxiliary Power Unit), czyli awaryjnym generatorze zapewniającym niezależną energię elektryczną.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama