Air Transat wznawia połączenia do Francji

13 kwietnia 2022 09:30
Kanadyjski przewoźnik ogłosił stopniowe przywracanie połączeń do Francji z Montrealu i Quebec City. Inauguracja odbyła się 8 kwietnia na trasie z Montrealu do Marsylii. Docelowo siatka Air Transat ma obejmować 7 francuskich miast.
Reklama

Air Transat połączy kanadyjską prowincję Quebec z siedmioma miastami we Francji. Będą to, oprócz wspomnianej Marsylii, Bordeaux, Lyon, Nantes, Nicea, Toulouse i stołeczne lotnisko Charles de Gaulle. Większość połączeń będzie realizowana z portu lotniczego w Montrealu, natomiast z Quebec City będzie można polecieć do Paryża CDG. Do tego lotniska kanadyjski przewoźnik będzie również obłsugiwał trasę z Toronto Pearson. Pięć ze wspomnianych tras będzie realizowana airbusem A321neo(LR), dysponujący 199 fotelami, a na trasie z Montrealu do Paryża, Marsylii i Lyonu poleci airbus A330-200 mieszczący 332 pasażerów. Do Nantes będą latały obydwa modele airbusa.


Kanadyjska prowicja Quebec jest domem dla ogromnej diaspory francuskiej, szacuje się że dla 78 proc. jej mieszkańców język francuski jest językiem ojczystym.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy