Bydgoszcz: 35,5 tys. pasażerów w pierwszym kwartale

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
13 kwietnia 2022 10:30
Port Lotniczy w Bydgoszczy podsumował pierwszy kwartał trwającego roku. W okresie ostatnich trzech miesięcy bydgoskie lotnisko odprawiło 35,5 tys. pasażerów. Odbyło się 1,5 tys. startów i lądowań. Lotnisko nie podaje już statystyk miesięcznych.
Reklama

Port Lotniczy w Bydgoszczy dokonał podsumowania ostatnich trzech miesięcy. Od stycznia do marca br. bydgoskie lotnisko obsłużyło 35,5 tys. pasażerów. Odbyło się 1,5 tys. startów i lądowań. Ma to świadczyć o stabilizacji w lotnictwie cywilnym, które przez minione dwa lata prowadziło nierówną walkę z pandemią koronawirusa.

Bydgoskie lotnisko dołączyło do niechlubnego grona portów, które nie podają statystyk miesięcznych. Niestety praktyka prezentacji wyników kwartalnych (zamiast miesięcznych) to zazwyczaj sposób ukrycia spadku ruchu pasażerskiego w danym porcie.


- Początek roku to czas sukcesywnej odbudowy ruchu pasażerskiego na regionalnym lotnisku. Kraje rozpoczeły proces rezygnacji z obostrzeń wjazdowych dla podróżnych. Również w Polsce zrezygnowano z restrykcji, co sprawiło, że więcej osób zdecydowało się na wyjazd. Z dużą dozą ostrożności można zakładać, że kolejne miesiące przyniosą dalszy wzrost liczby pasażerów - można przeczytać w komunikacie bydgoskiego lotniska.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama