Air France-KLM zamówiło cztery frachtowce A350F

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
12 kwietnia 2022 14:22
Zgodnie z zawartą w grudniu 2021 r. umową grupa Air France-KLM złożyła w Airbusie wiążące zamówienie na cztery frachtowce nowej generacji A350F.
Reklama

Cztery zamówione airbusy A350F mają zwiększyć zdolności przewozowe Air France. Konstrukcyjnie A350F bazuje na najnowocześniejszym samolocie pasażerskim dalekiego zasięgu - A350. Ma duże drzwi ładunkowe na głównym pokładzie i długi kadłub zoptymalizowany do transportu ładunków. Ponad 70 proc. jego płatowca powstało z zaawansowanych materiałów, co skutkuje mniejszą o 30 ton masą startową, a w połączeniu z oszczędnymi silnikami Rolls-Royce'a zapewnia co najmniej o 20 proc. mniejsze zużycie paliwa w porównaniu z najbardziej zbliżonym konkurentem rynkowym.


Dzięki ładowności 109 ton (o 3 tony ładowności i 11 proc. więcej przestrzeni ładunkowej więcej niż konkurencja), A350F jest w stanie obsługiwać wszystkie segmenty rynku cargo (przesyłki ekspresowe, drobnicowe, specjalne). W kategorii dużych frachtowców jest jedynym samolotem nowej generacji gotowym na wdrożenie zaostrzonych norm emisji CO2 ICAO.

- Linie lotnicze mają już wybór. Gratulujemy Air France dołączenia do tych, którzy dążą do skokowej poprawy wydajności i zrównoważonego rozwoju lotów towarowych. Cieszy nas zainteresowanie pierwszych użytkowników, którzy, tak jak Air France, dostrzegli ekonomię i ograniczony wpływ na środowisko samolotów A350. Merci Air France - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International. Do tej pory pięciu klientów zamówiło lub zobowiązało się do zakupu 29 maszyn w wariancie wprowadzonym na rynek w 2021 r.

Fot.: Airbus
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama