BOC Aviation zamówił 80 samolotów z rodziny A320neo

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
11 kwietnia 2022 14:31
BOC Aviation zamówił 80 samolotów z rodziny A320neo, w tym 10 w wersji A321XLR, 50 A321neo i 20 A320neo. Zawarta właśnie umowa zwiększa liczbę Airbusów zakontraktowanych bezpośrednio przez BOC Aviation do 453 maszyn.
Reklama

- Cieszymy się, mogąc kontynuować ponad 26-letnią współpracę z Airbusem. To największe jednostkowe zamówienie, jakie kiedykolwiek złożyliśmy. Dzięki niemu liczba Airbusów nabytych przez nas od początku istnienia wzrasta do 546. Doceniamy rodzinę A320neo ze względu na jej niezawodność i wydajność operacyjną oraz popularność tych samolotów wśród linii lotniczych. Liczymy na ciągłe dostarczanie klientom tak oszczędnych i zaawansowanych technologicznie produktów lotniczych - powiedział Robert Martin, dyrektor zarządzający i generalny BOC Aviation.

- Dziękujemy BOC Aviation za stałe zaufanie do rodziny A320neo, potwierdzone największym zamówieniem jednostkowym, jakie kiedykolwiek zostało złożone. Ten znaczący, wieloletni kontrakt na 80 kolejnych samolotów doskonale dowodzi wartości naszych wąskokadłubowych odrzutowców dla jednego z wiodących światowych leasingodawców. Cenimy jego dalekowzroczność w rezerwowaniu sobie dostaw tych najbardziej pożądanych maszyn segmentu wąskokadłubowego - powiedział Christian Scherer, szef działu sprzedaży samolotów komercyjnych Airbusa i szef Airbus International.


W odrzutowcach rodziny A320neo konstruktorzy zastosowali najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i końcówki skrzydeł typu sharklet, które wspólnie pozwalają uzyskać co najmniej 20% oszczędności w zużyciu paliwa, redukując o do 20 procent emisję CO2, a o 50% hałas. Model A321XLR ma zasięg do 4700 mil morskich, co pozwala na loty trwające do 11 godzin, a pasażerowie podczas całej podróży na pokładzie tego samolotu będą korzystać z wielokrotnie nagradzanego wnętrza w standardzie Airspace.

Do końca marca br. Airbus zebrał od ponad 130 klientów zamówienia na ponad 7900 maszyn A320neo. Od jej wprowadzenia na rynek sześć lat temu, Airbus dostarczył ponad 2100 samolotów z tej rodziny, przyczyniając się do redukcji emisji CO2 przez lotnictwo pasażerskie o 15 milionów ton.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama