Wizz Air otworzył bazę w Cardiff

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 kwietnia 2022 10:35
Węgierski przewoźnik uruchomił czwartą bazę operacyjną w Wielkiej Brytanii. Samolot Airbus A321neo będzie stacjonował na walijskim lotnisku w Cardiff i poleci do dziewięciu turystycznych miejsc w Europie i Afryce.
Reklama

Wczoraj (8.04) Wizz Air otworzył nową bazę operacyjną w Cardiff w Walii. Przewoźnik umieścił w walijskiej stolicy jedną maszynę Airbus A321neo, która może zabrać na pokład do 239 podróżnych, licząc na duże zainteresowanie lotami do atrakcyjnych kurortów wakacyjnych przede wszystkim w rejonie Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego. W pierwszej kolejności Wizz Air zaproponuje walijskim pasażerom dziewięć połączeń do pięciu krajów.

W najbliższych dniach wystartują (bądź dopiero co wystartowały) połączenia do Larnaki na Cyprze, Faro w Portugalii oraz Alicante w Hiszpanii. Nie zabraknie również bezpośrednich rejsów z Cardiff na Wyspy Kanaryjskie i Wyspy Balearskie. Wizz Air poleci na Lanzarote, Teneryfę i Majorkę. Nieco później ruszą trasy na Korfu oraz Kretę w Grecji. Pod koniec bieżącego roku zainaugurowane zostanie połączenie do egipskiego Sharm El-Sheikh.


- To niezwykle ekscytująca chwila w historii działalności linii Wizz Air w Wielkiej Brytanii. Otwieramy bazę operacyjną w Cardiff. Już nie możemy doczekać się zbliżającego się sezonu wakacyjnego, który z pewnością przyciągnie wielu turystów - powiedział Marion Geoffroy, dyrektor zarządzający brytyjskim oddziałem linii Wizz Air.

Baza operacyjna w Cardiff ma być motorem napędowym dla rozwoju lokalnej gospodarki. Działalność węgierskiego przewoźnika stworzy czterdzieści bezpośrednich stanowisk pracy oraz przyczyni się do pośredniego zatrudnienia kolejnych kilkudziesięciu osób. Umieszczenie samolotu Airbus A321neo w Cardiff wzbogaci oferowanie tamtejszego lotniska o ponad 300 tys. foteli lotniczych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama