Brakuje pracowników we Frankfurcie

9 kwietnia 2022 09:55
W ubiegłym tygodniu największy niemiecki operator lotnisk Fraport musiał zmierzyć się z poważnymi brakami kadrowymi. Pracownicy zostali zmuszeni do odejścia w obliczu pandemii koronawirusa, lecz gdy ruch pasażerski szybko się odbudował zaczęło ich "nagle" brakować.
Reklama
W minioną środę (6.04) niemiecki operator lotnisk Fraport zapowiedział za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że brak wystarczającej liczby pracowników może spowodować liczne utrudnienia w prawidłowym funkcjonowaniu lotnisk należących do operatora. Fraport zarządza portami lotniczymi w dziewięciu krajach na świecie, w tym we Frankfurcie nad Menem.

W czasach pandemii koronawirusa podmioty działające w przemyśle transportowym i turystycznym zostały zmuszone do znacznych cięć kadr pracowniczych. Na lotniskach brakowało pasażerów, więc zupełnie nieopłacalnym było utrzymywanie dużej liczby zatrudnionych. Jak się okazuje, ruch lotniczy odbudowuje się szybciej niż przewidywali eksperci. Niektórzy zakładają nawet, że pełna regeneracja rynku nastąpi już w przyszłym roku. Wraz z powrotem pasażerów na lotniska, wróciła potrzeba zatrudnienia większej liczby pracowników, którzy mogliby sprostać wzmożonej aktywności podróżnych. I tutaj powstał problem - europejskie lotniska oraz przewoźnicy mają być nieprzygotowani na wzrost ruchu pasażerskiego.


Najlepszym tego świadectwem jest komunikat Fraportu. Operator już na początku marca br. groził, że jeżeli braki kadrowe nie zostaną pilnie uzupełnione to w okresie wielkanocnym może zacząć brakować pracowników. Fraport natychmiastowo zatrudnił kilkaset osób, lecz okazało się to niewystarczające. Kolejne setki mają wzmocnić szeregi niemieckiego operatora w najbliższych miesiącach.

Brak pracowników sprawił, że Port Lotniczy we Frankfurcie nad Menem musiał zmierzyć się w ostatnich dniach z licznymi opóźnieniami. Tylko Lufthansa odwołała dziesiątki połączeń (przede wszystkim krajowych), a pasażerowie otrzymali możliwość podróży zastępczej... pociągiem. Z rozwoju sytuacji niemiecki przewoźnik z pewnością nie może być zadowolony. Lufthansa liczyła na rekordowy tydzień w związku z początkiem dłuższej przerwy wielkanocnej w niemieckich szkołach. Przewoźnik planował obsłużyć 225 tys. pasażerów w zaledwie trzy, trwające właśnie dni.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy