Rosja zniesie obostrzenia pandemiczne w podróżowaniu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
5 kwietnia 2022 09:30
1 komentarz
Kreml podjął decyzję o zniesieniu wszystkich obostrzeń pandemicznych w podróżowaniu. Oznacza to, że wjazd do Rosji będzie możliwy bez dodatkowych restrykcji. Ciekawe, kto z tego skorzysta...
Reklama
Rząd Rosji zadecydował o pozbyciu się wszelkich restrykcji pandemicznych obowiązujących na rosyjskich granicach, które zostały wprowadzone w ramach walki z wirusem COVID-19. Oznacza to, że już wkrótce do Rosji będzie można wjechać na zasadach, które pasażerowie zapamiętali sprzed ponad dwóch lat. Decyzja związana jest nie tylko ze słabnącą pandemią, ale również z programem antykryzysowym zapowiedzianym przez Kreml.

- Liczba zakażeń spada z dnia na dzień, więc nadszedł czas na otwarcie się na świat. Rosyjscy przewoźnicy mogą obecnie latać do piętnastu krajów bez obostrzeń, wliczając w to państwa Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, Katar, Meksyk i kilka innych - zapowiedział Michaił Miszustin, rosyjski premier.


Kreml mówi o bezproblemowej podróży do ponad pięćdziesięciu krajów, w tym do Argentyny, Indii, Chin i innych... przyjaznych Rosji państw, które nie zakwestionowały bestialskich działań Rosji na Ukrainie. Przy tej okazji wspomniano jeszcze o Afganistanie, Korei Północnej i Syrii.

Zapowiedź Rosji można podsumować krótko. Propaganda na Kremlu działa pełną parą, a paradoksu zniesienia obostrzeń pandemicznych oraz bezproblemowej podróży do kilkudziesięciu krajów na świecie nikomu tłumaczyć nie trzeba. Sankcje, które zostały nałożone na Rosję w obliczu nieusprawiedliwionej inwazji militarnej na Ukrainę sprawiły, że Rosjanie mogą nacieszyć się póki co bezpośrednimi rejsami do... mniej niż dziesięciu krajów. I nie zanosi się, aby lista "przyjaznych" państw uległa znacznemu wydłużeniu w najbliższych tygodniach. Rosja została zepchnięta na absolutny margines w sektorze turystycznym, a zniesienie obostrzeń pandemicznych w podróżowaniu raczej nie poprawi jej sytuacji na arenie międzynarodowej.

Ostatnie komentarze

wroord 2022-04-05 14:29   
wroord - Profil wroord
W obecnej sytuacji to musztarda po obiedzie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy