ITA Airways poleciała z Mediolanu do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
4 kwietnia 2022 10:15
Linia ITA Airways zainaugurowała bezpośrednie połączenie z Mediolanu Malpensa do Nowego Jorku. Pierwszy lot na tej trasie odbył się w minioną sobotę (2.04) przy wykorzystaniu samolotu Airbus A330-200. To czwarta amerykańska propozycja od włoskiego przewoźnika.
Reklama
Linia ITA Airways nieustannie rozbudowuje swoją ofertę połączeń dalekodystansowych. Przewoźnik zainaugurował właśnie bezpośrednią trasę z Mediolanu Malpensa na nowojorskie lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego. Pierwszy lot między miastami został zrealizowany w ubiegłą sobotę (2.04) samolotem Airbus A330-200. Połączenie z Mediolanu do Nowego Jorku wykonywane jest pięć razy na przestrzeni tygodnia. Start z Włoch przewidziany jest na godzinę 13:40, a lądowanie w Stanach Zjednoczonych na godzinę 17:00. Rejs powrotny odbywa się o godzinie 20:55. Rzeczywisty czas lotu w kierunku zachodnim to nieco ponad osiem godzin.


Trasa z Mediolanu do Nowego Jorku jest czwartym połączeniem w amerykańskiej ofercie linii ITA Airways. Już teraz włoski przewoźnik regularnie operuje z Rzymu Fiumicino do Nowego Jorku, Miami oraz Bostonu. W niedalekiej przyszłości mają także ruszyć rejsy z rzymskiego lotniska do Los Angeles. W szczycie tegorocznego sezonu letniego linia ITA Airways chciałaby realizować przynajmniej czterdzieści dwie rotacje między Włochami a Stanami Zjednoczonymi w ciągu tygodnia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy