Wystartowała trasa z Katowic do Abu Zabi

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
04 kwietnia 2022 09:50
Port Lotniczy Katowice pochwalił się inauguracją najnowszego połączenia do Abu Zabi. Trasa, choć została zapowiedziana blisko dwa lata temu, nareszcie wystartowała, a pierwsi podróżni mogli nacieszyć się możliwością bezpośredniej podróży do stolicy ZEA.
Reklama

Lotnisko im. Wojciecha Korfantego w Katowicach wprowadziło w życie letni rozkład lotów. Wraz z nim w ofercie przyrzowickiego portu pojawiło się wiele atrakcyjnych nowości. W ubiegły piątek (1.04) odbyła się uroczysta inauguracja długo wyczekiwanego połączenia z Katowic do Abu Zabi. Trasa została zapowiedziana blisko dwa lata temu, lecz z powodu pandemii koronawirusa oraz wszechobecnych obostrzeń w podróżowaniu jej uruchomienie okazało się możliwe dopiero teraz. W międzyczasie Wizz Air realizował z Pyrzowic "zastępcze" połączenie do pobliskiego Dubaju.

- Połączenie z Pyrzowic do Abu Zabi to nie tylko możliwość szybkiego dotarcia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Coraz popularniejsza staje się indywidualna organizacja wyjazdów turystycznych, a ta trasa umożliwia skorzystanie z bogatej, oryginalnej siatki azjatyckich i afrykańskich połączeń Wizz Aira z jego bliskowschodniej bazy - powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

Rejsy z Katowic do Abu Zabi realizowane są dwa razy w tygodniu, w poniedziałki oraz piątki. Start z Katowic odbywa się o godzinie 13:55, a lądowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o godzinie 21:40. W rejs powrotny samolot Wizz Aira wyrusza o godzinie 22:15, aby zameldować się w Pyrzowicach o godzinie 2:15 następnego dnia. Bezpośredni przelot między miastami trwa nawet 6 godzin.

W pierwszych dniach tegorocznego sezonu wakacyjnego wystartowało także połączenie z Katowic do Wenecji. Rejsy na weneckie lotnisko im. Marco Polo obsługiwane są przez bezpośredniego konkurenta Wizz Aira, czyli irlandzką linię Ryanair. Pasażerowie mają do dyspozycji aż trzy rotacje do Wenecji w tygodniu.

- Włochy od lat znajdują się w czołówce państw w ruchu regularnym z wylotem z naszego lotniska. W rekordowym 2019 roku, który był ostatnim przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa, na kierunkach regularnych do Włoch odnotowaliśmy 220 tys. podróżnych. Od wielu lat jest to trzecie najpopularniejsze państwo w segmencie lotów rozkładowych w Pyrzowicach - dodał Tomasik.

Przewoźnicy oddali do dyspozycji katowickich podróżnych aż 111 połączeń regularnych oraz czarterowych. Obejmują one 90 lotnisk w 30 krajach na całym świecie. Lotnisko przewiduje, że dzięki bogatej ofercie tras turystycznych z usług pyrzowickiego portu skorzysta w tym roku nawet 4 mln pasażerów.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama