Eurowings Discover uruchomił pierwszą europejską trasę do Victoria Falls

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 kwietnia 2022 09:45
Linia Eurowings Discover zainaugurowała, jako pierwszy przewoźnik w historii europejskiego lotnictwa, bezpośrednią trasę do Victoria Falls w Zimbabwe. Rotację z Frankfurtu zrealizował trzy dni temu (29.03) samolot Airbus A330-300.
Reklama

Trzy dni temu (29.03) linia Eurowings Discover uruchomiła połączenie z Frankfurtu w Niemczech do Victoria Falls w Zimbabwe. To pierwsza taka trasa w historii europejskiego lotnictwa. Samolot Airbus A330-300 wystartował o godzinie 22:21, aby po niespełna dziesięciu godzinach lotu wykonać międzylądowanie w Windhuku w Namibii. Po krótkim postoju pasażerowie odlecieli do Zimbabwe, gdzie zameldowali się po kolejnych dwóch godzinach spędzonych w powietrzu.


Połączenie z Frankfurtu do Victoria Falls realizowane jest aż trzy razy na przestrzeni tygodnia (wtorki, czwartki oraz soboty) przy wykorzystaniu samolotów Airbus A330-300, które mogą zabrać na pokład do 283 pasażerów. Trasa będzie wykonywana do 13 listopada 2022 roku, po czym zostanie zastąpiona rotacją do Parku Krugera w Republice Południowej Afryki (także z międzylądowaniem w Namibii).

Trasa do Victoria Falls skierowana jest do miłośników dzikich wypraw. Lotnisko znajduje się w bliskim sąsiedztwie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, który zachwyca spektakularnymi wodospadami na rzece Zambezi. Lokalny port lotniczy nie przywykł do przyjmowania tak dużych samolotów z tak odległych miejsc. Liczbę dziennych operacji lotniczych w Victoria Falls można policzyć na palcach obu rąk, z czego ich przeważająca większość to połączenia krótkodystansowe do pobliskiej Republiki Południowej Afryki oraz Botswany.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama