KLM wybrał nową prezes

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
31 marca 2022 15:51
Rada Nadzorcza KLM podjęła decyzję o nominacji Marjan Rintel na nową prezes i dyrektor generalną.
Reklama
Pani Rintel jest obecnie prezesem i dyrektorem generalnym Kolei Holenderskich (NS), w których pracuje od listopada 2014 r. Zanim dołączyła do NS, przez 15 lat pracowała dla Air France-KLM, pełniąc różne funkcje m.in. w działach operacyjnym, sprzedaży i marketingu. Zgodnie z planem Marjan Rintel zastąpi Pietera Elbersa, który ustąpi ze stanowiska przed 1 lipca 2022. Zarząd Air France-KLM zatwierdził nominację, która następnie zostanie przedłożona do akceptacji akcjonariuszom firmy.

- Cieszymy się, że Marjan obejmie stanowisko Prezesa KLM od 1 lipca i doceniamy jej szerokie doświadczenie handlowe, operacyjne, a także w zakresie zarządzania. Zapraszamy na pokład kogoś, kto jest już znany i bliski naszym pracownikom. Marjan, jako Prezes, będzie wraz ze swoim zespołem nadal kształtować przyszłość KLM, jako firmy zorientowanej na klienta, działającej w poszanowaniu środowiska i zdrowej finansowo. Jesteśmy przekonani, że pomoże jej w tym dobra znajomość sektora transportowego, sieć kontaktów i doświadczenie na arenie politycznej - skomentował jednomyślną nominację przewodniczący Rady Nadzorczej KLM Cees't Hart. Z kolei
Ben Smith, Dyrektor Generalny Air France-KLM stwierdził, że bardzo się cieszy, że może powitać Marja Rintel w swoim zespole jako nową prezes i dyrektor generalną KLM. Smith stwierdził też, że jest przekonany, że uda się jej jeszcze bardziej wzmocnić pozycję KLM w oparciu o silne strony Grupy.


- Jestem zaszczycona, że mogę wrócić do KLM i przejąć pałeczkę od Pietera. Jego 30- letnie doświadczenie w firmie jest imponujące. Pod przywództwem Pietera KLM zapoczątkował drogę wzrostu, a ja mam zamiar kontynuować obrany kurs. Obecne czasy stawiają przed lotnictwem wielkie i złożone wyzwania. Jestem zdania, że firma o prawdziwie holenderskich korzeniach, taka jak KLM, ma do odegrania ważną rolę w tych społecznych i gospodarczych przemianach. Moim priorytetem od pierwszych dni pracy będzie skuteczne i aktywne wypełnianie tego zadania – powiedziała Marjan Rintel. Rada Zakładowa KLM została poproszona o opinię w sprawie planowanej nominacji Marjan Rintel. Następnie jej nominacja zostanie przedłożona akcjonariuszom do zatwierdzenia na specjalnie wyznaczonym w tym celu, nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu.

Fot.: KLM

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N