Gdańsk: 88 połączeń w sezonie letnim

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
31 marca 2022 09:54
Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku opublikował letnią siatkę połączeń. Z Rębiechowa będzie można polecieć na 88 trasach krajowych i zagranicznych. Nie zabranie rejsów do ważnych stolic biznesowych oraz najpopularniejszych kurortów wakacyjnych.
Reklama

Tegoroczny okres wakacyjny powoli nabiera tempa. Sezon letni, który został zainaugurowany 27 marca 2022 roku, przyniesie trójmiejskim podróżnym szereg atrakcyjnych połączeń lotniczych. Większość z nich była już realizowana w latach ubiegłych, lecz nie oznacza to, że zabraknie nowości. Ciekawie zapowiada się rozkład rejsów na trasach krajowych. Będzie można polecieć do pięciu polskich miast (Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów oraz Lublin) na pokładach dwóch przewoźników (LOT oraz Ryanair).


Oferta skoncentruje się jednak na połączeniach wakacyjnych do najpopularniejszych kurortów europejskich. Z Rębiechowa będzie można polecić m.in. do słonecznej Hiszpanii, Grecji oraz Włoch. Utrzyma się także bogata oferta połączeń "migracyjnych" do Skandynawii i Wielkiej Brytanii, która będzie stanowiła blisko połowę wszystkich tras dostępnych z Gdańska. W siatce połączeń zabraknie, z wiadomych powodów, rejsów na Ukrainę, które zawsze cieszyły się dużą popularnością. Ich powrót będzie uzależniony od sytuacji na Ukrainie.

Największym przewoźnikiem w Gdańsku będzie linia Ryanair oraz Wizz Air. Zarówno Irlandczycy jak i Węgrzy udostępnią trójmiejskim podróżnym po trzydzieści sześć tras. Podium zamknie norweska linia Norwegian z pięcioma połączeniami do Skandynawii. Polskie Linie Lotnicze LOT polecą na trzech kierunkach, a niemiecka Lufthansa i skandynawski SAS na dwóch. KLM, Eurowings, Finnair oraz SWISS dorzucą po jednym połączeniu. Do tego należałoby jeszcze dodać atrakcyjną ofertę połączeń czarterowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama