Emirates nie zawiesi rejsów do Rosji

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
30 marca 2022 09:30
2 komentarze
Linia Emirates przekazała, że nie planuje zawieszenia bezpośrednich rejsów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Rosji w obecnych okolicznościach. Przewoźnik utrzyma połączenie z Dubaju do Moskwy Domodiedowo, które realizowane jest dwa razy dziennie samolotami Airbus A380 oraz Boeing 777.
Reklama
Wojna na Ukrainie wciąż trwa. Rozpoczęta 24 lutego 2022 roku inwazja zbrojna rosyjskich wojsk za naszą wschodnią granicą sprawiła, że Rosjanie zostali odizolowani od świata zachodniego na wielu płaszczyznach. Liczba sankcji nałożonych na Rosję rośnie wraz z przedłużaniem się wojny, która zbiera śmiertelne żniwo. Na margines został zepchnięty m.in. rosyjski przemysł lotniczy, a wielu Rosjan straciło możliwość swobodnej podróży lotniczej poza granice swojego kraju bądź obszaru Wspólnoty Niepodległych Państw. Nie wszystkie podmioty podjęły jednak decyzję o wstrzymaniu realizacji bezpośrednich połączeń do Rosji.

Linia Emirates przekazała, że nie zamierza w najbliższej przyszłości rezygnować z obsługi rosyjskiego rynku. Tym samym przewoźnik wpisuje się w politykę emirackiego rządu, który wciąż wstrzymuje się z opowiedzeniem się po jednej ze stron konfliktu i nieustannie prowadzi interesy zarówno z Rosją jak i światem zachodnim.


- Dopóki państwo, czyli nasz właściciel, obliguje nas do latania do Rosji, dopóty nie wprowadzimy jakichkolwiek zmian. Trasa do Moskwy to nie tylko połączenie komercyjne. Każdego dnia przewozimy pomoc humanitarną, członków organizacji pozarządowych oraz dyplomatów z całego świata, więc znacząco przyczyniamy się do rozwiązania konfliktu na Ukrainie bez popierania jakiejkolwiek strony - powiedział Tim Clark, prezydent linii Emirates.

Tym samym linia Emirates utrzyma połączenie z Dubaju do Moskwy Domodiedowo, które realizowane jest aż dwa razy każdego dnia przy wykorzystaniu samolotów Airbus A380 oraz Boeing 777-300ER.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2022-03-31 11:20   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Tim Clark przegiął, albo błąd w tłumaczeniu... o ile rozumiem, że ktoś chce latać nadal do Rosji (i może właściciel czyli rząd ZEA tego też oczekuje) to pisanie o pomocy humanitarnej na lotach do Moskwy to przegięcie..
Niech otworzą połączenie cargo do Rzeszowa i oferują transport pomocy po obniżonej cenie.
jjemiolo 2022-03-30 17:06   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Co za hipokryzja pana Clarka! O jakie przewozy "humanitarne" z UAE do Rosji i vv. chodzi? Czyzby wywozili rannych rosyjskich zolnierzy z Rosji? Chodzi po prostu o szmal i tyle.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy