Bydgoszcz: Dziewięć tras w sezonie letnim

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 marca 2022 09:35
2 komentarze
Przedwczoraj (27.03) rozpoczął się sezon letni. Wraz z jego inauguracją, Port Lotniczy Bydgoszcz podzielił się planami na najbliższe miesiące. Z podbydgoskiego Szwederowa będzie można polecieć na dziewięciu trasach regularnych i czarterowych.
Reklama

W miniony weekend (26-27.03) branża lotnicza nie tylko przestawiła zegarki, ale również globalny rozkład lotów. Z radością powitano okres wakacyjny, który każdego roku przyciąga prawdziwe tłumy na światowe lotniska oraz jest gwarantem coraz to ciekawszych nowości w siatkach połączeń przewoźników. Jak prezentuje się tegoroczna oferta bydgoskiego lotniska? Port Lotniczy Bydgoszcz im. Ignacego Jana Paderewskiego będzie dysponował dziewięcioma trasami krajowymi oraz zagranicznymi. Nie zabranie także połączeń czarterowych do najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych.


Wakacyjny rozkład lotów z Bydgoszczy obejmuje dziewięć połączeń realizowanych przez czterech przewoźników. Najwięcej tras zaproponuje bydgoskim pasażerom linia Ryanair, która poleci do Birmingham, Dublina oraz Londynu Stansted i Luton. W ramach regularnych lotów znalazło się także miejsce dla Polskich Linii Lotniczych LOT z ofertą bezpośrednich rejsów na Lotnisko Chopina w Warszawie. Ciekawie prezentuje się również tegoroczna siatka połączeń czarterowych, która będzie realizowana przede wszystkim przy współpracy z liniami Enter Air oraz Pegasus Airlines. Bydgoscy turyści będą mogli udać się na wymarzony wypoczynek do Grecji (Zakintos, Rodos), Turcji (Bodrum, Antalya) oraz Bułgarii (Burgas).
Reklama

Ostatnie komentarze

jjemiolo 2022-03-30 16:52   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@arco: wymienione przez Ciebie powody sa zapewne wazne ale chyba najwazniejszym czynnikiem dlaczego BZG wyglada slabiej niz RZE czy LUZ jest geografia. BZG ma silna konkurencje w postaci POZ, GDN, jak tez WAW. Co prawda LUZ jest blizej WAW ale nie ma innych konkurentow. Wreszcie LUZ a szczegolnie RZE maja peryferyjne polozenie. Jak poprawia sie polaczenia drogowe oraz kolejowe, na co sie zanosi, BZG jak tez LUZ moga stracic czesc swoich obecnych rynkow. Z drugiej strony Polacy wszedzie, w ym tez w BZG, LUZ i RZE, przywyczaili sie do latania, tym samym wszystkie te lotniska maja racje bytu.
ArCo 2022-03-29 22:11   
ArCo - Profil ArCo
Rzeszów, Lublin - lotniska się rozwijają i ich oferta już jest lepsza od tego co było przed pandemią. Bydgoskie lotnisko się stacza, bardzo słaba oferta. Wiadomo, że Rzeszów nie żałuje kasy przewoźnikom, w przypadku Bydgoszczy jest tak, że marszałek z Torunia "zamknął sejf" i kasy więcej nie da :-(
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama