Rosyjskie linie lotnicze parkują swoje samoloty w Teruel

23 marca 2022 09:50
Lotnisko w hiszpańskim Teruel stało się za sprawą pandemii COVID 19 jednym z najważniejszych parkingów dla samolotów pasażerskich. Teraz, w wyniku sankcji nałożonych na Rosję za wywołanie wojny na Ukrainie, przyjmuje również samoloty rosyjskich linii lotniczych.
Reklama

Lotnisko w Teruel służy od wielu lat jako miejsce przechowywania i utrzymywania samolotów, a to głównie za sprawą dobrych warunków atmosferycznych, m. in. niewielkiej ilości opadów atmosferycznych i ponad 240 słonecznych dni w roku. Wybuch pandemii koronowirusa sprawił, że Teruel stało się miejscem parkingowym dla samolotów z całego świata.Sankcje nałożone na Rosję dotknęły również branżę lotniczą, rosyjskie linie lotnicze bądź zawiesiły działalność bądź znacząco ograniczyły liczbę lotów. Dlatego też niektóre z nich zwróciły się do zarządu lotniska w Teruel z prośbą o możliwość zaparkowania nieużywanych samolotów. W ostatnich dniach przybyły 3 samoloty, a kolejnych 20 czeka w kolejce.

Jednym z samolotów jest boeing 777 linii Royal Flight Airlines na co dzień stacjonujący na lotnisku w Abakanie i realizujący loty czarterowe z rosyjskich miast do Indonezji, Tunezji czy na Karaiby. Chętnych jest dużo więcej, niemniej jednak przybycie oczekujących samolotów uzależnione jest od sytuacji politycznej w Rosji, a ta sprawiła, że samoloty rosyjskich linii nie mogą opuszczać Rosji. Boeing 777 Royal Flight Airlines mógł przylecieć do Teruel ponieważ w momencie nałożenia sankcji i zamknięcia nieba dla rosyjskich linii lotniczych znajdował się w Turcji.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy