Ograniczenia w funkcjonowaniu lotniska Szeremetiewo

22 marca 2022 08:26
Z racji na zawieszenie połączeń międzynarodowych przez rosyjski Aerofłot, władze moskiewskiego lotniska Szeremetiewo zdecydowały o zamknięciu kolejnego terminala. Od 16 marca wyłączony z użytku został Terminal E.
Reklama
Największe z lotnisk obsługujących aglomerację Moskwy podjęły decyzję o zamknięciu Terminali D i E, które na co dzień obsługiwały ruch międzynarodowy po tym, jak na rosyjskie linie lotnicze został nałożony zakaz korzystania z przestrzeni wielu krajów, w tym UE i Stanów Zjednoczonych. Mimo, że w ostatnich dniach Aerofłot wznowił niektóre połączenia międzynarodowe, wspomniane terminale pozostają zamknięte. Cały ruch obsługiwany jest w tej chwili w Terminalach B i C.Z tych samych powodów zaprzestano korzystania z trzeciego pasa startowego, a także i zawieszone wszystkie prowadzone w porcie lotniczym inwestycje. Ograniczono również częstotliwość kursowania pociągów łączących poszczególne terminale.

Z racji na wciągnięcie na listę osób objętych sankcjami przez UE, ze swojej funkcji zrezygnował dotychczasowy dyrektor lotniska, Alexander Ponomarenko.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy