Niezaszczepieni pracownicy United mogą wrócić na swoje stanowiska

15 marca 2022 09:21
United Airlines wprowadziła w zeszłym roku obowiązek szczepień dla wszystkich swoich pracowników. Teraz, po pięciu miesiącach, przywraca do obowiązków swoich niezaszczepionych pracowników. Będą oni mogli powrócić do pracy 28 marca.
Reklama
Obowiązek szczepień przeciw COVID 19 wszedł w życie w listopadzie 2021 r. i objął wszystkich zatrudnionych przez United Airlines. Przewoźnik ten był pierwszym w Stanach Zjednoczonych, który zdecydował się na ten krok i, dzięki temu, osiągnął poziom zaszczepienia 99 proc. Spowodowało to, według dyrektora wykonawczego United Scotta Kirby’ego, że wskaźnik hospitalizacji w wyniku zakażenia koronowirusem był wśród pracowników United prawie 100 razy niższy niż amerykańska średnia.

Mimo obowiązku szczepień wielu pracowników nie zdecydowało się na zaszczepienie. Mieli oni możliwość zwrócenia się do pracodawcy o udzielenie warunkowego zwolnienia z tego wymogu z powodów zdrowotnych lub religijnych. United zwolnił z obowiązku szczepienia 80 proc. pracowników, którzy motywowali swoją decyzję religijnie, a 63 proc. pracowników otrzymało tzw. wyjątek medyczny. Liczba wyłączonych z obowiązkowego szczepienia przeciw koronawirusowi sięgnęła 2200 osób. Część z nich została przesunięta na stanowiska, które nie wymagały bezpośredniego kontaktu z pasażerami, inni zmuszeni zostali do przejścia na bezpłatny urlop. Niemniej jednak 200 pracowników zostało zwolnionych z pracy.

Od 28 marca wszyscy ci pracownicy będą mogli wrócić do swoich obowiązków.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy