Berlin Brandenburg otworzy Terminal T2

14 marca 2022 09:25
Lotnisko Berlin Brandenburg już wkrótce otworzy drugi terminal pasażerski. Terminal T2, którego budowę ukończono blisko dwa lata temu, zostanie oddany do użytku 24 marca 2022 roku, a pierwszym jego użytkownikiem będzie irlandzki Ryanair.
Reklama
Lotnisko w Berlinie uchodziło za jeden z najbardziej pechowych portów lotniczych na świecie. Budowana przez czternaście lat infrastruktura co rusz wykazywała coraz to ciekawsze niedociągnięcia, które każdorazowo prowadziły do spektakularnych opóźnień w oddaniu budynków do użytku. Wreszcie lotnisko udało się otworzyć, lecz w niezbyt optymistycznych okolicznościach. Był 31 października 2020 roku, czyli okres pandemii koronawirusa i minimalnego ruchu pasażerskiego. Pierwszym samolotem, który wylądował w Berlinie Brandenburg była maszyna Airbus A320neo linii easyJet.


Zdaje się, że czas nieustępującego nieszczęścia nareszcie dobiega końca. Pasażerowie znów szczelnie wypełnili przestrzenie światowych lotnisk, a berliński Port Lotniczy im. Willy'ego Brandta może pochwalić się całkiem udanym funkcjonowaniem od momentu jego otwarcia. Włodarze lotniska, korzystając ze sprzyjających okoliczności, podjęli decyzję o uruchomieniu drugiego terminala pasażerskiego, który odciąży obecnie działającą infrastrukturę. Terminal T2, którego budowę ukończono blisko dwa lata temu, zostanie oddany do użytku już 24 marca 2022 roku, czyli w sam raz na rozpoczęcie lotniczego sezonu wakacyjnego. Pierwszym i najważniejszym użytkownikiem terminala będzie linia Ryanair.

Terminal T2 będzie całkowicie niezależny od Terminala T1, choć będzie znajdował się w jego bliskim sąsiedztwie. Przestrzeń będzie służyła jako hala odlotów i przylotów. Dojazd do Terminala T2 będzie taki sam jak do Terminala T1. Oba budynki będą obsługiwane przez tę samą stację kolejową, parkingi lotniskowe oraz komunikację publiczną.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy