An-225 krąży nad Kijowem. Co się dzieje?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 marca 2022 10:08
Antonov An-225 "Mrija" krąży nad Kijowem. Tak wynika przynajmniej z serwisu "FlightRadar24". Samolot o znaku wywoławczym "FCK PUTIN" od dłuższego czasu przemieszcza się po okręgu wokół ukraińskiej stolicy, która znajduje się w centrum działań zbrojnych prowadzonych przez Rosję.
Reklama
Nie ulega wątpliwości, że samolot Antonov An-225 "Mrija" uległ zniszczeniu na podkijowskim lotnisku Hostomel podczas rosyjskiego ostrzału. Hangar, w którym znajdował się największy samolot na świecie, został doszczętnie zdewastowany w skutek walk o lotnisko.


Z serwisu "FlightRadar24" wynika jednak, że maszyna Antonov An-225 "Mrija" krąży właśnie nad Kijowem. Samolot otrzymał nawet specjalny znak wywoławczy... "FCK PUTIN", którego nikomu tłumaczyć nie trzeba. Losy "Marzenia" śledzi w czasie rzeczywistym blisko 40 tys. użytkowników. Oczywiście samolot nie znajduje się obecnie w powietrzu. Z danych dostępnych w serwisie "FlightRadar24" można odczytać, że maszyna nawet nie wystartowała i bez jakiejkolwiek zapowiedzi nagle znalazła się nad Kijowem. Najprawdopodobniej to kolejna forma wsparcia dla narodu ukraińskiego w walce z rosyjskim agresorem.

O godzinie 10:15 samolot An-225 "Mrija" "wylądował", czyli po prostu zniknął z radarów serwisu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy