Ryanair "zaprosił" Chelsea FC do współpracy

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
11 marca 2022 09:30
Wielka Brytania nałożyła kolejne sankcje na Rosję. Na decyzji brytyjskiego rządu ucierpi m.in. piłkarski klub Chelsea FC, którego właścicielem jest Roman Abramowicz. Aktualni triumfatorzy Ligi Mistrzów będą mieli bardzo ograniczony budżet na podróże, więc z pomocą nadszedł... Ryanair.
Reklama

Rozpoczęta z rozkazu Władimira Putina inwazja zbrojna na Ukrainę trwa już od ponad dwóch tygodni. Każdego dnia zachodni przywódcy dokładają kolejne pakiety sankcji gospodarczych, które mają zachęcić Kreml do zaprzestania brutalnego ataku. Wielka Brytania nałożyła wczoraj (10.03) kolejne sankcje na Rosję. Tym razem uderzą one w najbliższe otoczenie Władimira Putina, czyli grupę siedmiu wpływowych i majętnych rosyjskich oligarchów. Jednym z celów brytyjskich działań jest odcięcie m.in. Romana Abramowicza, wieloletniego właściciela klubu piłkarskiego Chelsea FC, od jakichkolwiek aktywów i zasobów finansowych na Wyspach Brytyjskich. Wszystkie środki Rosjanina zostały zamrożone.

Jako, że Abramowicz jest jedynym właścicielem Chelsea FC, londyńska drużyna zostanie bezpośrednio dotknięta najnowszymi sankcjami nałożonymi przez Wielką Brytanię. Klub został odcięty od jakichkolwiek finansów, a zarząd został pozbawiony możliwości podejmowania jakichkolwiek decyzji, w tym ruchów transferowych. Ponadto, Chelsea FC będzie musiała dostosować się do odgórnie nałożonego limitu finansowego w zakresie podróży zagranicznych. Każdy wyjazd "The Blues" nie będzie mógł kosztować więcej niż 20 tys. funtów (około 115 tys. złotych). Na uszczypliwości w stronę Chelsea FC nie trzeba było długo czekać. Internauci natychmiastowo zareagowali na wieść o nałożonych sankcjach i rozpoczęli serię żartów opisujących najbliższą podróż zagraniczną aktualnego triumfatora Ligi Mistrzów.


W sprawę, oczywiście z dużą dozą humoru, postanowił zaangażować się irlandzki Ryanair, który słynie z bezkonkurencyjnie niskich cen biletów lotniczych. Za pośrednictwem mediów społecznościowych Ryanair zaprosił Chelsea FC do współpracy... proponując specjalną ofertę promocyjną dla rezerwacji grupowej londyńskiego klubu. Przewoźnik zapewnił, że w budżecie 20 tys. funtów drużyna Romana Abramowicza zagwarantuje sobie transport na cały sezon. Irlandczycy nazwali nawet swoją linię oficjalnym przewoźnikiem... zamrożonych aktywów.

I choć w dziale marketingu irlandzkiego przewoźnika humor (jak widać) dopisuje, sytuacja w szeregach Chelsea FC do najprzyjemniejszych nie należy. Ze względu na silne powiązania z Romanem Abramowiczem od klubu zaczęli odwracać się najwięksi sponsorzy, którzy w kontekście wojny na Ukrainie nie chcą być utożsamiani z Rosją. Niewykluczone, że żartobliwa oferta Ryanaira będzie niedługo jedynym dostępnym rozwiązaniem, a piłkarzom londyńskiej drużyny przyjdzie zamienić luksusowe, prywatne odrzutowce na komercyjne samoloty irlandzkiego przewoźnika. Pomoc Ryanaira nie jest potrzebna od zaraz, gdyż najbliższy mecz wyjazdowy "The Blues" rozegrają we francuskim, oddalonym o niespełna cztery godziny jazdy autokarem od Londynu, Lille. Po wyeliminowaniu Francuzów przyjdzie jednak czas na dalszą wyprawę do Monachium, Madrytu, Amsterdamu, Lizbony, Turynu bądź Walencji w zależności od wyników i losowania rundy ćwierćfinałowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na szczęście Ryanair jest gotowy na przyjęcie Chelsea FC na pokładach swoich samolotów, które z Londynu dolecą bezpośrednio do (prawie) wszystkich tych miejsc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama