Sankcje na Rosję komplikują ruch lotniczy w Indiach

Piotr Tarabasz - Profil Piotr Tarabasz
09 marca 2022 13:31
Sankcje nałożone na Rosję, a zwłaszcza zamknięcie przestrzeni dla przewoźników z tego kraju i analogiczna odpowiedź Rosji spowodowały bardzo duże problemy w ruchu lotniczym do krajów trzecich. Ucierpiały zwłaszcza połączenia między Indiami i Stanami Zjednoczonymi.
Reklama

Informowaliśmy już o zakazie lotów dla rosyjskich linii lotniczych, m.in do Stanów Zjednoczonych, jak i o zawieszeniu wszystkich połączeń międzynarodowych Aeroflotu. Jak można się domyślać wspomniane zakazy dotykają nie tylko Rosję i kraje, które je wprowadziły, ale również kraje trzecie, zwłaszcze azjatyckie. Chodzi oczywiście o brak możliwości korzystania z rosyjskiej przestrzeni powietrznej, przez którą wiedzie większość korytarzy powietrznych do Azji. Zakaz ten dotknął także duży rynek indyjski i lotów z Indii do Ameryki Północnej.United Airlines ogłosiło w poniedzałek (7.03), że zamknięcie rosyjskiej przestrzeni powietrznej zmusiło ją do odwołania lotów z New Delhi do San Francisco i Mumbaju do Newark jako połączenia ekonomicznie nieopłacalne. Utrzymane zostaną natomiast połączenia z New Delhi do Chicago, choć w tym przypadku okaże się konieczna dodatkowa przerwa techniczna na tankowanie na lotnisku w Bangor w stanie Maine.

American Airlines nie zdecydował się na zawieszenie połączenia z New Delhi do Nowego Jorku (JFK), choć również tutaj samolot będzie lądował w Bangor. Air Canada z kolei wybierze na trasie z Vancouver do New Delhi trasę wiodącą przez Japonię i Chiny. Air India, z racji na to, że nie zostały objęte zakazem korzystania z rosyjskiej przestrzeni powietrznej, będą kontynuowały swoje połączenia bez zmian.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama