Katowice pomagają w ewakuacji uchodźców

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
9 marca 2022 09:05
Port Lotniczy w Katowicach aktywnie wspiera akcję ewakuacyjną ukraińskich uchodźców. Tylko w okresie od 28 lutego do 6 marca 2022 roku z Pyrzowic odleciało do swoich ojczyzn blisko 5,5 tys. uciekinierów. Wojna na Ukrainie może wywołać największy kryzys uchodźczy na kontynencie europejskim.
Reklama
Od 24 lutego 2022 roku trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W wyniku prowadzonych działań zbrojnych, które dotknęły przede wszystkim centralną i wschodnią część kraju miliony osób szukają bezpiecznego schronienia przed wojną w krajach sąsiadujących z Ukrainą. Straż Graniczna przekazała, że w ciągu niecałych dwóch tygodni polską granicę przekroczyło ponad 1,2 mln ukraińskich uchodźców.


Część z nich udaje się do Polski, aby stamtąd wyruszyć w dalszą podróż. Polskie lotniska od początku kryzysu uchodźczego aktywnie wspierają misję ewakuacyjną niedawnych mieszkańców Ukrainy. Przykładowo, Port Lotniczy w Katowicach tylko w okresie od 28 lutego do 6 marca 2022 roku odprawił blisko 5,5 tys. uchodźców, którzy odlecieli do swoich ojczyzn. W tym gronie znajdowało się 180 dzieci poniżej drugiego roku życia.

Pasażerowie odlatują z Polski za pomocą specjalnych lotów czarterowych zamówionych przez rządy poszczególnych państw. W pierwszym tygodniu akcji ewakuacyjnej Pyrzowice obsłużyły 26 rejsów repatriacyjnych do Uzbekistanu, Kazachstanu, Egiptu, Iranu i Azerbejdżanu. W najbliższych dniach katowickie lotnisko spodziewa się kolejnych dziesiątek połączeń ewakuacyjnych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy