Korean Air rezygnuje z lotów do Moskwy

7 marca 2022 09:10
Linia Korean Air przekazała, że tymczasowo zawiesi wszystkie połączenia z Seulu do Moskwy w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Trasa ma wrócić do rozkładu koreańskiego przewoźnika najwcześniej za dwa tygodnie. Zmianie ulegnie również przebieg rejsów towarowych.
Reklama
Linia Korean Air wstrzyma realizację wszystkich połączeń z Seulu w Korei Południowej do Moskwy w Rosji. Trasa obsługiwana była do tej pory jeden raz w tygodniu przy wykorzystaniu szerokokadłubowych samolotów Airbus A330-300. Decyzja związana jest z inwazją Rosji na Ukrainę. Koreański przewoźnik obawia się o bezpieczeństwo swoich pasażerów podróżujących w pobliżu regionów objętych działaniami militarnymi. Rejsy z Seulu do Moskwy mają wrócić do siatki połączeń linii Korean Air najwcześniej za dwa tygodnie.


Poza tymczasowym zawieszeniem połączeń z Seulu do Moskwy, przewoźnik dokona także przekierowania nieustannie wykonywanych tras towarowych w taki sposób, aby unikać moskiewskiego lotniska. Dotychczas, większość rejsów cargo linii Korean Air z Korei Południowej do Europy odbywało się właśnie z międzylądowaniem w stolicy Rosji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy