Problemy rosyjskich turystów w Tajlandii

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
06 marca 2022 12:39
1 komentarz
Hotele w prowincjach Phuket i Krabi w Tajlandii przestały przyjmować płatności kartami kredytowymi od rosyjskich turystów, po tym jak wielu z nich nie było w stanie zapłacić rachunków kartami w związku z wykluczeniem u największych rosyjskich banków z globalnego systemu SWIFT.
Reklama

Około 15 proc. rezerwacji dokonanych przez rosyjskich turystów zostało anulowanych po tym, jak Europa i Stany Zjednoczone nałożyły na Rosję najsurowsze w historii sankcje w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę.

Zarzadzający hotelem Melia wskazują, że kilka hoteli na Phuket próbowało konsultować Bank of Thailand w sprawie tego problemu i sposobów przyjmowania płatności od swoich rosyjskich klientów, pisze thaipbsworld.com

Obiekty na wyspie Phi Phi w prowincji Krabi obecnie przyjmują od rosyjskich turystów jedynie gotówkę. Podobne problemy mają hotele w innych prowincjach, w tym w Bangkoku.


Rosyjscy turyści najchętniej odwiedzają nadmorskie prowincje Tajlandii, zwłaszcza Phuket, Samui i Krabi w marcu i kwietniu, a większość z nich zostaje tam na 7-21 dni. Przyjeżdża tam średnio 700 Rosjan dziennie, ale od początku tego miesiąca liczba ta spadła do mniej niż 400.

Od 1 listopada, kiedy to Tajlandia ponownie otworzyła swoje drzwi dla turystów w ramach programów "Test and Go" i "Sandbox", do kraju przyjechało ponad 63 tys. Rosjan, którzy wygenerowali około 4,1 mld bahtów przychodu.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

wojtek 2022-03-06 16:09   
wojtek - Profil wojtek
Ojej, jakie to straszne, biedni ci turyści :D jak dla mnie mogliby nie przyjmować ich wcale. W obecnej sytuacji nie wyobrażam sobie spędzać wakacji z ruskimi. A kto myśli podobnie niech lepiej zastanowi się dwa razy zanim zarezerwuje urlop w Turcji czy Egipcie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama