Aeroflot zawiesza międzynarodowe połączenia

Piotr Tarabasz - Profil Piotr Tarabasz
06 marca 2022 11:46
Rosyjska narodowa linia Aeroflot zawiesi o północy 8 marca br. wszystkie międzynarodowe połączenia lotnicze z wyjątkiem lotów do Mińska. Jest to oczywiście wynik sankcji nałożonych na Rosję za wywołanie wojny w Ukrainie.
Reklama

Po tym jak kraje Unii Europejskiej, Kanady i Stanów Zjednoczonych zakazały rosyjskim liniom lotniczym korzystania z ich przestrzeni powietrznych, Aeroflot zdecydował o zawieszeniu wszystkich międzynarodowych połączeń lotniczych. Jedynym portem lotniczym poza Federacją Rosyjską, które będzie obsługiwane przez rosyjską linię będzie Mińsk, a to oczywiście z racji na fakt, że białoruski reżim jest rosyjskim sprzymierzeńcem i uczestniczy w wojnie wywołanej przez Władimira Putina.Aeroflot zapewnił jednocześnie, że zrobi wszystko co w jego mocy, aby umożliwić powrót do wszystkim tym obywatelom Rosji, którzy znajdują się poza krajem.

Zakaz lotów nie jest jedynym powodem zawieszenia międzynarodowej działalności. Aeroflot obawia się również, że - w wyniku sankcji - samoloty lądujące w międzynarodowych portach lotniczych mogłyby zostać skonfiskowane i zwrócone do leasingodawców.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama