Kraków: 398 tys. pasażerów w lutym

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
01 marca 2022 13:49
Port Lotniczy Kraków podsumował miniony miesiąc. W najkrótszym miesiącu trwającego roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 398 tys. pasażerów, czyli o 23 proc. mniej niż przed pandemią COVID-19, lecz o 1105 proc. więcej niż przed rokiem.
Reklama

Statystyki Kraków (KRK)
Branża lotnicza stopniowo się odbudowuje. Pasażerowie nareszcie odzyskali zaufanie do podróży międzynarodowych i masowo wypełnili przestrzenie terminali światowych lotnisk. Nie inaczej sytuacja wygląda w Krakowie, gdzie tamtejsze lotnisko obsłużyło 398 tys. podróżnych tylko w ubiegłym miesiącu. To o 23 proc. mniej w stosunku do 2019 roku, lecz o 1105 proc. więcej w porównaniu z lutym zeszłego roku.


- Cała branża lotnicza i turystyczna, która od ponad dwóch lat zmaga się z rzeczywistością związaną z pandemią, od kilku dni w sposób szczególny mierzy się z wyzwaniami jakie pojawiają się na arenie międzynarodowej. Na bieżąco monitorujemy te wydarzenia, pozostając w stałym kontakcie z przewoźnikami i krajowi oraz samorządowymi władzami - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Rezultat odnotowany w lutym br. jest jeszcze lepszy niż wynik zaobserwowany w pierwszym miesiącu trwającego roku. W styczniu br. przez podkrakowskie Balice podróżowało 323 tys. osób.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama