airBaltic ogranicza liczbę lotów na Ukrainę

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 lutego 2022 08:50
Wczoraj (22.02) łotewski przewoźnik poinformował o ograniczeniu swojej ukraińskiej siatki połączeń. Linia airBaltic tymczasowo zawiesi rejsy, które wymagały nocnego postoju na ukraińskich lotniskach przynajmniej do 28 lutego 2022 roku.
Reklama

Z każdym dniem przybywa linii lotniczych, które w obawie przed konfliktem zbrojnym na Ukrainie tymczasowo rezygnują z obsługi ukraińskich połączeń. Wczoraj (22.02) decyzję o zawieszeniu niektórych rotacji na Ukrainę podjęła linia airBaltic. Przewoźnik wstrzyma realizację tras, które wymagały nocnego postoju na ukraińskich lotniskach.- Bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników jest dla nas kwestią nadrzędną. Na bieżąco monitorujemy sytuację na Ukrainie. Jesteśmy gotowi natychmiastowo reagować na najnowsze doniesienia z regionu objętego konfliktem - przekazała linia airBaltic w komunikacie prasowym.

Rezygnacja z nocnego postoju na Ukrainie oznacza tymczasowe wstrzymanie pięciu rotacji między Rygą a Kijowem oraz dwóch operacji między Rygą a Odessą, które zaplanowane były do końca bieżącego miesiąca. Łotewski przewoźnik będzie nieustannie wykonywał przynajmniej jedną rotację z Kijowa do Rygi i Wilna każdego dnia, aby zapewnić nieprzerwaną możliwość wyjazdu z kraju.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama