SAS bliski bankructwa?

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 lutego 2022 09:56
Skandynawscy ekonomiści są przekonani, że linia SAS jest na skraju bankructwa. Analiza norweskiego banku DNB wykazała, że przewoźnik powinien podjąć natychmiastowe kroki dążące do restrukturyzacji celem uniknięcia najgorszego scenariusza.
Reklama

Norweski bank DNB, który należy do największych korporacji świadczących usługi finansowe w Skandynawii, przeprowadził gruntowną analizę sytuacji finansowej linii SAS. Zdaniem ekspertów przewoźnik jest na skraju bankructwa, przed którym może uchronić go jedynie pilna interwencja i kompleksowa restrukturyzacja firmy. Analiza skandynawskich ekonomistów spowodowała, że giełdowa wartość akcji linii SAS spadła przedwczoraj (16.02) o ponad dwadzieścia procent.


Nie najlepsza kondycja finansowa linii SAS spowodowana jest, jakże by inaczej, pandemią koronawirusa i drastycznym spadkiem zapotrzebowania na podróże lotnicze wśród pasażerów. Aby móc kontynuować swoją dotychczasową działalność, skandynawski przewoźnik otrzymał 14 mld koron szwedzkich (około 6 mld złotych) wsparcia zarówno w ramach pomocy publicznej ze strony rządów w Sztokholmie i Kopenhadze jak i dofinansowania prywatnego od Wallenberg Foundations.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama