Airbus Asia Training Center uruchomiło czwarty symulator lotu A350

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 lutego 2022 10:19
Centrum szkoleniowe Airbus Asia Training Center (AATC) uruchomiło czwarty symulator lotu A350 klasy FFS. Dzięki temu ma obecnie największy potencjał szkoleniowy w odniesieniu do załóg A350 na świecie.
Reklama

Nowy symulator umacnia również pozycję AATC jako największego centrum szkoleniowego załóg lotniczych obsługiwanego przez Airbusa w globalnej sieci firmy. Placówka posiada bowiem dwa symulatory A320, dwa A330, jeden A380 i cztery A350. Użytkuje też jeden symulator klasy FFS dla samolotu ATR 72-600. Wyspecjalizowanie ośrodka w szkoleniach na A330, A350 i A380 odzwierciedla popularność samolotów szerokokadłubowych Airbusa w regionie Azji i Pacyfiku. Obecnie jest tam eksploatowanych prawie 900 takich maszyn, a przewoźnicy oczekują na dostawę około 220 nowych szerokokadłubowców.

AATC jest spółką joint venture należącą w 55% do Airbusa i w 45% do Singapore Airlines (SIA). Obiekt o powierzchni prawie 10 000 metrów kwadratowych w Seletar Aerospace Park jest częścią sieci placówek szkolenia lotniczego Airbusa i obsługuje przewoźników nie tylko z regionu Azji i Pacyfiku. Od rozpoczęcia działalności w kwietniu 2016 r. AATC pozyskało 69 klientów. AATC może przeprowadzić w ciągu roku przeszkolenia na typ i szkolenia okresowe dla maksymalnie 10 tys. osób.


SIA jest największym na świecie użytkownikiem A350 – ma ich obecnie 58, a ostatnio potwierdziła zakup siedmiu maszyn w wersji towarowej A350F. Partnerstwo z taką linią w formule AATC pozwala Airbusowi odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów – regionalnych użytkowników A350. „Region Azji i Pacyfiku jest tradycyjnie największym rynkiem dla szerokokadłubowych maszyn Airbusa. Potwierdza to sukces sprzedażowy A350, który obecnie lata w barwach 16 linii lotniczych z tego obszaru. Nasza wspólna inwestycja z SIA, mająca na celu oferowanie kompleksowych usług szkolenia załóg bliżej baz macierzystych, została bardzo dobrze przyjęta przez rynek. Cieszymy się, że możemy kontynuować udaną współpracę w AATC”, powiedziała Valerie Manning, wiceprezes Airbus Training & Flight Operations Services.

- Jako użytkownik największej liczby Airbusów A350, SIA postrzega AATC jako centrum doskonałości w szkoleniu pilotów maszyn tego typu. Nasze strategiczne partnerstwo stale się rozwija, gdyż rośnie zapotrzebowanie na podróże lotnicze. Najnowszy symulator lotu A350 w AATC będzie pomagać SIA i innym przewoźnikom w dotrzymaniu kroku najnowszym wymogom szkoleniowym. Zarazem będzie wspierał pozycję Singapuru jako wiodącego hubu lotniczego - powiedział Quay Chew Eng, wiceprezes ds. operacji lotniczych w Singapore Airlines.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama