Embraer myśli o nowym modelu samolotu

Piotr Tarabasz - Profil Piotr Tarabasz
18 lutego 2022 09:30
Brazylijski producent samolotówEmbraer zdecyduje na przełomie tego i 2023 roku czy uruchomi projekt nowego samolotu turbośmigłowego, który miałby wejść do służby w 2027 r.
Reklama

Wiadomość może wydawać się dość zaskakująca jeśli weźmiemy pod uwagę sytuację na rynku lotniczym w tym segmencie. Zapotrzebowanie na tego typu samolot stanowi wciąż niewiadomą, większość linii lotniczych skupia swą uwagę na modelach bardziej wydajnych jeśli chodzi o pojemność samolotu. Ewentualne plany Embraera okażą się tym bardziej zastanawiające jeśli przypomnimy sobie, że De Havilland Canada - który również produkuje samoloty turbośmigłowe – wstrzymał produkcję po oddaniu do użytku ostatniego z zamówionych Dashy 8-400.


Nie zmienia to faktu, że brazylijski producent już szuka finansowania dla tego projektu, a nawet rozpoczął już negocjacje z firmami Generał Electrics, Rolls-Royce oraz Pratt & Whitney w sprawie dostawy silników do nowej produkcji. Embraer przewiduje, że byłby to model dużo cichszy niż inne samoloty turbośmigłowe i liczyć między 70 a 90 foteli, przez co stanowiłby bezpośrednią konkurencję dla ATR 72.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama