Jazeera Airways kupi 28 samolotów z rodziny A320neo

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 lutego 2022 09:32
Jazeera Airways, przewoźnik lotniczy z siedzibą w Kuwejcie, zawarł z Airbusem ostateczną umowę na dostawę 28 samolotów, w tym 20 A320neo i osiem A321neo.
Reklama

- Jazeera Airways jest wieloletnim partnerem Airbusa i cieszymy się, że powiększy swoją flotę o kolejne 28 airbusów - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef Airbus International. - Rodzina A320neo oferuje Jazeera Airways odpowiednią wielkość, ekonomię i komfort podróży, co pozwoli obsługiwać rosnącą liczbę klientów i otwierać nowe trasy w sposób konkurencyjny. Gratulujemy zespołowi Jazeery niezwykłego rozwoju i dziękujemy za zaufanie potwierdzone zawartą właśnie umową - dodał.

- Cieszymy się z zatwierdzenia najnowszego zamówienia w Airbusie - powiedział Rohit Ramachandran, dyrektor generalny Jazeera Airways. - Zamawiając dwie wersje, A320neo i A321neo, uzyskamy dużą elastyczność, pozwalającą rozszerzyć siatkę połączeń z Kuwejtu o trasy średnio- i długodystansowe. Pasażerowie otrzymają większy wybór i będą mogli łatwiej docierać do nowych popularnych miejsc, także tych niedostatecznie dotąd obsługiwanych - dodał.


W rodzinie A320neo Airbus stosuje najnowsze technologie, w tym silniki nowej generacji i sharklety, co zapewnia 20 proc. redukcję zużycia paliwa i emisji CO2 w przeliczeniu na fotel pasażerski w porównaniu z samolotami Airbus poprzedniej generacji. Do tej pory ponad 120 klientów zamówiło ponad 7400 maszyn ro
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama