Modlin: 20 mln pasażerów od początku funkcjonowania lotniska

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 lutego 2022 08:50
Wczoraj (14.02) Port Lotniczy Modlin odprawił dwudziestomilionowego pasażera w swojej niespełna dziesięcioletniej historii. Najwięcej podróżnych w ciągu jednego roku kalendarzowego odleciało z Nowego Dworu Mazowieckiego w 2019 roku.
Reklama
Drugie obsługujące aglomerację warszawską lotnisko w Nowym Dworze Mazowieckim przekazało, że progi podwarszawskiego lotniska przekroczył wczoraj dwudziestomilionowy pasażer, który przyleciał jednym z samolotów należących do irlandzkiego Ryanaira. Droga do przebicia symbolicznej bariery 20 mln obsłużonych podróżnych od początku funkcjonowania lotniska zajęła niespełna dziesięć lat.Historia cywilnego lotniska w Modlinie rozpoczęła się w 2010 roku, gdy zostało ono oficjalnie zatwierdzone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i wpisane do ogólnokrajowego rejestru. W tym samym roku rozpoczęto, trwające niespełna dwa lata, prace budowlane, których rolą było dostosowanie infrastruktury terenu do obsługi połączeń pasażerskich, aby Port Lotniczy Modlin mógł z powodzeniem przejąć część ruchu niskokosztowego z Lotniska Chopina w Warszawie. Pierwszy rejsowy samolot komercyjny wylądował w Nowym Dworze Mazowieckim 15 lipca 2012 roku. Była to maszyna Airbus A320 należąca do Wizz Aira i realizująca rotację z Budapesztu. Dzień później na płycie lotniska pojawiły się także samoloty linii Ryanair, które zostały w Modlinie na dłużej i obecnie są jedynymi maszynami regularnie widywanymi w Nowym Dworze Mazowieckim. Irlandzki przewoźnik wykonuje rejsy z Portu Lotniczego Modlin na ponad sześćdziesięciu kierunkach.

Pierwszą barierę miliona obsłużonych podróżnych udało się przekroczyć już w drugim roku działalności, czyli w 2013 roku. Od tamtej pory ruch pasażerski w podwarszawskim Modlinie rósł w oczach, aż w 2019 roku udało się odprawić rekordową liczbę 3,1 mln osób.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy