Finnair zaprezentował nową klasę biznes

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
12 lutego 2022 11:30
1 komentarz
Linia Finnair zaprezentowała nowoczesny wystrój klasy biznesowej, której najważniejszym elementem będą wygodne fotele Collins Aerospace AirLounge. Przewoźnik chciałby wyznaczyć zupełnie nowy trend w lotnictwie i zaoferować swoim podróżnym doświadczenie najwyższej jakości.
Reklama

Linia Finnair udostępniła projekt wnętrza nowych kabin pasażerskich w klasie biznesowej, które mają zrewolucjonizować powietrzne podróże biznesowe. Przewoźnik jest pierwszym, który zdecydował się na tak odważne przedsięwzięcie, odchodząc od znanych dotychczas schematów. Współpraca z czołowymi markami designerskimi zaowocuje modernizacją klasy biznesowej we wszystkich samolotach Airbus A330 oraz Airbus A350, które należą do floty linii Finnair.


Najważniejszym elementem odświeżonej klasy biznesowej będzie instalacja wygodnych foteli Collins Aerospace AirLounge, które niczym nie przypominają tradycyjnych foteli lotniczych, gdyż ich wygląd inspirowany jest wystrojem eksluzywnych salonów. Siedzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zmaksymalizować wygodę oraz przestrzeń. Stonowana, nawiązująca do barw przewoźnika i krajów nordyckich kolorystyka ma wzbudzić u podróżnych poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Będzie to również nawiązanie do wystroju istniejących już saloników biznesowych na lotnisku w Helsinkach, z których mogą korzystać pasażerowie odlatujący do krajów non-Schengen.

- Chcieliśmy całkowicie zmienić podejście do klasy biznesowej. Naszym zamiarem było stworzenie środowiska domowego, które będzie uosobieniem spokoju, komfortu i domowej atmosfery. Zastosowanie najnowocześniejszych mechanizmów oraz pomysłów czołowych designerów umożliwiło nam zaprojektowanie przestrzeni w optymalny sposób - powiedział David Kondo, przedstawiciel linii Finnair.


Projekt foteli biznesowych zrodził się w londyńskiej pracowni PriestmanGoode i został udoskonalony przez Collins Aerospace przy współpracy z Tangerine. Siedzenia będą zawierały skomplikowany system mechanizmów, który umożliwi dostosowywanie profilu fotela do oczekiwań podróżnego. Jedną z opcji, która jest szczególnie istotna w przypadku lotów dalekodystansowych, będzie możliwość rozłożenia siedzenia do pozycji leżącej. Sam fotel będzie przypominał wyglądem muszlę, która zapewni niezbędną podczas długich podróży prywatność. Ponadto, miejsce biznesowe będzie dysponowało systemem rozrywki pokładowej, bezprzewodowym internetem oraz zaawansowanym systemem oświetlenia.

Fot.: Finnair
Reklama

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2022-02-14 08:55   
krzysiekl - Profil krzysiekl
zabrakło chyba ważnej informacji, którą podały inne portale.
te nowe fotele w klasie biznes nie mają możliwości odchylania oparcia. są tylko dwie opcje: albo w pełni wyprostowane albo zamienione w łóżko.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama